6.6 C
Prague
Pátek, 2 prosince, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  K mužstvu Liberce se připojil Egon Vůch, případ Šural stále s otazníkem


  Slovan Liberec se připravuje na odchod Josefa Šurala a hledá cesty, jak případnou díru v sestavě zalepit. Nyní se do kondičního tréninku čtvrtého mužstva po podzimní ligové části připojil Egon Vůch, jenž uplynulý půlrok působil v kádru úřadujícího mistra Viktorie Plzeň. „Egon odcestuje za Severočechy na jejich probíhající kondiční soustředění, od Viktorie dostal svolení k zapojení do tréninku. O jeho případném působení v Liberci se bude jednat v následujících dnech,“ prohlásil tiskový mluvčí Viktorky Pavel Pillár pro klubový web.

  Šikovný technik, který pronikl do velkého fotbalu v Teplicích, má pověst problémového hráče. Kouč Slovanu Jindřich Trpišovský ovšem Vůcha již v minulosti vedl a věří, že jeho ego dokáže ukočírovat. „Věřím, že je to hráč, který má fotbalově Liberci co dát. Je jeden z těch hráčů, o které máme zájem. Znám jeho pověst, ale právě s ohledem na naší předešlou spolupráci věřím, že se dokáže přizpůsobit. Protože vždy se musí přizpůsobit hráč týmu, nikoli tým hráči,“  ví Trpišovský.

  O osudu Josefa Šurala, komety prozatimního průběhu soutěže, zatím není jasno. Ve hře je přestup do Sparty, Slavie nebo setrvání v Liberci. Méně reálně se v tuto chvíli jeví zahraniční angažmá.  Šuralovi je pětadvacet let a plně jeho touhu odejít chápu. Myslím, že výkony posledních měsíců jej vynesly hodně vysoko. Možná výše, než si ještě před rokem dokázal představit. Velmi dobře pracuje v tréninku, připravuje se výborně. Pro nás byl klíčovým mužem, výrazně se prosadil v reprezentaci. Má určité nabídky, ale jsem přesvědčený, že pokud by zůstal u nás, čekal by ho po mistrovství Evropy ještě větší klub. Problém však je v kontraktu končícím za půl roku,“ řekl v rozhovoru pro sport.cz liberecký kouč.

  Foto: idnes.cz


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje