6.6 C
Prague
Pondělí, 6 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Je Aleš Hruška nejlepším českým gólmanem?

  Aleš Hruška. Loni odešel ze zestoupivší Příbrami na další Českou štaci do Plzně. Od samého začátku bylo jasné, že bude pouze náhradníkem a bude krýt záda zkušenému Matúši Kozáčikovi. Jenže svými výkony v Evropské lize na sebe přitáhl nebývalou pozornost.


  Podržel Viktorii ve skupině, poté proti Partizanu Bělehrad. Byl téměř bezchybný, odvedl skvělou práci. V prvním zápasu osmifinále sice červenomodJižří podlehli Sportingu, ovšem i zde byl Hruška jedním z nejlepších hráč na hřišti. Když v odvetě chytil penaltu, bylo jasné, že to bude právě on, kdo bude v případě postupu hrdinou. Oslavy se nekonaly, Sporting po standardní situaci postoupil.

  Již nemůže být pochyb o tom, že je  Hruška jedním z nejlepších českých brankářů současnosti. Jedná se o pozici, kde nemusíme mít strach o budoucnost. Trio Vaclík – Koubek a Pavlenka si vedou ve svých klubech skvěle. Pavlenka vytáhl Werder na 13. místo Bundesligy, Vaclík zas přispěl k výhře nad Manchesterem City v osmifinále Ligy mistrů! Není tedy divu, že se na další české gólmany nedostává. Například Ondřej Kolář, který přestoupil v zimě z Liberce do Slavie, na sebe také upozornil. Vyšvihl již několik skvělých zákroků, zůstává tak na pozici číslo 4. v Jarolímově seznamu.

  Můžeme jen spekulovat, zda-li by se Hruška probojoval do reprezentace, jedno je však jisté. Z pozice dvojky to nepůjde. Pavla Vrbu bude čekat těžké rozhodování, zda-li nepřehodnotí brankářské složení v týmu.

  Nabízel by se i letní přestup do jiného klubu, údajně již projevili zájem kluby ze zahraničí. Spekuluje se o druhé anglické lize nebo Maďarsku!

  [ssba-buttons]


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje