6.6 C
Prague
Pátek, 2 prosince, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Jak si stojí týmy po 19. kole fotbalové ligy?

  19. kolo 1. fotbalové ligy je za námi. Jak si prozatím stojí favorizované a naopak podceňované týmy? Pojďme se na tabulku podívat z trochu jiného úhlu pohledu…


  Šlágrem kola byl bezpochyby zápas Slavie s Plzní. Domácí vyhráli 1:0 a dostali se na čelo tabulky o 4 body právě před Plzeň. Ligové vítězství mají tedy ve svých rukou. Jsou ovšem sešívaní dostatečně zkušení? Motivace bezesporu je, ale již při pohledu na soupisku je jasné, že zkušenosti hrají ve prospěch spíše Plzni, která by chtěla příští rok postoupit do skupiny Ligy mistrů, jenž jim již mnohokrát utekla na poslední chvíli. Hubník, Petržela, Limberský, Kozáčik, Ivanschitz nebo Hořava. To je jen výčet zkušených hráčů z viktoriánských řad. Dres Slavie hájí Škoda, Švento, Mešanovič a další. Budou k titulu stačit zkušenosti, nebo je důležitější píle a talent? Vždyť právě mladších hráčů mají oba týmy požehnaně….za červenobílé Hromada, Matějů a za sešívané Barák či Sýkora….

  Ze hry o titul nemusí být ani Sparta Praha. Pokud by vyhrála nad oběma zmiňovanými a zároveň by už nepřišla o body, může pomýšlet na trofej i ona. To se ovšem zdá za současné situace ve Spartě nemožné. Rozsáhlá marodka zasáhla všechny řady (Bičík, Zahustel, Rosický…), a tak musí za ,,áčko“ hrát junioři. V úvahu musíme vzít i odchod kapitána Bořka Dočkala do Číny.

  S větším odstupem jsou Mladá Boleslav a Zlín. Oba týmy mají šanci vyhrát MOL cup, s šancí na ligový titul je to horší. Nicméně pro oba týmy by jistě bylo úspěšné, kdyby si svá místa udržely.

  Další dvě místa zastávají Teplice a Karviná. S těmito kluby nikdo moc nepočítal a tak bude zajímavé sledovat, jestli se udrží. Karvinou bude na jaře táhnout i útočník Tomáš Wágner, který je u slezanů na půlročním hostování z osmého Jablonce. Ten zažívá období jako na houpačce. Sérii bez výher přerušil zápas se Spartou. U severočechů se projevuje ztráta opor Tecla a Hybše.

  Jen tříbodový rozdíl je mezi 8. Jabloncem a 13. Libercem. Slovanu se letos opět nedaří. Po rozsáhlé změně kádru (Pokorný-Montpellier, Sýkora-Slavia….) nemohou najít herní pohodu a dle toho umístění v tabulce vypadá. Jedním z pozitiv je útočník Milan Baroš, který spolu s Latkou, Vůchem a Součkem tvoří dobře hrající čtyřúhelník.

  Čtrnáctý Hradec Králové má k dobru 1 bod na předposlední Jihlavu s bývalým reprezentačním koučem Bílkem. Má ovšem zápas k dobru.

  Posledním týmem je FK Příbram. Ta má jen 9 bodů a v její záchranu věří jen málokdo. I příbramští mají několik dobrých hráčů, kteří mohou být záchranou. Zřejmě nejlepším je kapitán Jan Rezek, který má zkušenosti z Kypru, Sparty i Plzně…

  Stojí si Váš tým tak, jak si představujete? Podělte se s námi v komentářích.

  [ssba]

   


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje