6.6 C
Prague
Pondělí, 6 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  HET Liga zažívá nejvyšší průměrnou návštěvnost za poslední roky. Co za tím stojí ?

  O Letošní ročník naší 1. fotbalové ligy je mezi fanoušky, novináři i veřejností velký zájem. Po úvodních 5-ti kolech se drží průměrná návštěvnost na čísle 6101. Oproti loňské sezoně jde o nárůst zhruba o čtvrtinu. Tohle jsou podle mě 3 hlavní důvody, proč tomu tak je.


  1) Zvučné zahraniční posily pražských „S“

  Obecně se už nějakou dobu ví, že letošní mistr ligy půjde pravděpodobně rovnou do skupiny Ligy mistrů a zejména tenhle fakt rozhoupal majitele nejmocnějších klubů k velkým transferům. Do ligy se tak vrátil na lavičku Plzně bývalý reprezentační kouč Pavel Vrba, do Slávie přišli hráči jako Danny, Halil Altintop či Miroslav Stoch a na konkurenčí Letnou si nový italský kouč Andrea Stramaccioni přivedl fotbalisty jako jsou Jonathan Biabiany, Rio Mavuba a počítat může i s uzdraveným Tomášem Rosickým. Fanoušci jsou zkrátka zvědaví, jak moc rozdíloví tito fotbalisté jsou. Navíc, kdy mohli fanoušci, kupříkladu v Jihlavě, vidět navlastní oči hrát legendu českéhé fotbalu Tomáše Rosického. To jsou všechno faktory, které stojí za zvýšenou návštěvností.

  2) Návrat Baníku Ostrava i s klubovou ikonou Milanem Barošem.

  Baník Ostrava se po roce pobytu ve druhé lize vrátil na českou nejvyšší fotbalovou scénu a jeho početní fanoušci plní jak domácí stadion, tak hostující sektory. Baník se může pyšnit jednu z největších fanouškovských základen v lize a chachaři si návrat mezi elitu užívají. Zatímco loni cestovali do Třince, Sokolova či Vlašimi, letos se jim skýtá možnost vyrazit do nenáviděné Prahy na Spartu či Slávii. S ještě nenáviděnější Opavu se však letos nepotkají. Ta zůstala ve druhé lize.

  3) Pád nenáviděné Příbrami, co nemá fanoušky.

  Klub ze středních Čech byl vždy mezi fanouškovskou fotbalovou veřejností vnímán velmi negativně a to zejména kvůli tomu, že Příbram se roky držela v lize zuby nehty a vždy se jí dařilo se zázračně zachránovat zejména v posledních kolech, což mnozí přisuzovali konexím jejího majitele Jaroslava Starky s tehdejším šéfem fotbalové asociace Miroslavem Peltou. Druhý důvod, proč byla Příbram nejnenávidějším klubem v lize bylo to, že neměla a nemé prakticky žádné fanoušky. Návštěvnost na zápasech mnohdy ani nepřekročila tisíc diváků a i tak se psalo, že u Litavky počítají i duchy. Loňská sezona však už skončila pro Příbram sestupem a pro HET Ligu je to jen pozitivní zpráva vzhledem k vývoji průměrné návštěvnosti.

  TOP 20 přestupů Het ligy! 1.díl | TOP 20 přestupů Het ligy! 2.díl

  [ssba]


   

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje