Domů Fotbal České souteže HET Liga zažívá nejvyšší průměrnou návštěvnost za poslední roky. Co za tím...

HET Liga zažívá nejvyšší průměrnou návštěvnost za poslední roky. Co za tím stojí ?

0
7

O Letošní ročník naší 1. fotbalové ligy je mezi fanoušky, novináři i veřejností velký zájem. Po úvodních 5-ti kolech se drží průměrná návštěvnost na čísle 6101. Oproti loňské sezoně jde o nárůst zhruba o čtvrtinu. Tohle jsou podle mě 3 hlavní důvody, proč tomu tak je.


1) Zvučné zahraniční posily pražských “S”

Obecně se už nějakou dobu ví, že letošní mistr ligy půjde pravděpodobně rovnou do skupiny Ligy mistrů a zejména tenhle fakt rozhoupal majitele nejmocnějších klubů k velkým transferům. Do ligy se tak vrátil na lavičku Plzně bývalý reprezentační kouč Pavel Vrba, do Slávie přišli hráči jako Danny, Halil Altintop či Miroslav Stoch a na konkurenčí Letnou si nový italský kouč Andrea Stramaccioni přivedl fotbalisty jako jsou Jonathan Biabiany, Rio Mavuba a počítat může i s uzdraveným Tomášem Rosickým. Fanoušci jsou zkrátka zvědaví, jak moc rozdíloví tito fotbalisté jsou. Navíc, kdy mohli fanoušci, kupříkladu v Jihlavě, vidět navlastní oči hrát legendu českéhé fotbalu Tomáše Rosického. To jsou všechno faktory, které stojí za zvýšenou návštěvností.

2) Návrat Baníku Ostrava i s klubovou ikonou Milanem Barošem.

Baník Ostrava se po roce pobytu ve druhé lize vrátil na českou nejvyšší fotbalovou scénu a jeho početní fanoušci plní jak domácí stadion, tak hostující sektory. Baník se může pyšnit jednu z největších fanouškovských základen v lize a chachaři si návrat mezi elitu užívají. Zatímco loni cestovali do Třince, Sokolova či Vlašimi, letos se jim skýtá možnost vyrazit do nenáviděné Prahy na Spartu či Slávii. S ještě nenáviděnější Opavu se však letos nepotkají. Ta zůstala ve druhé lize.

  Potvrzeno: Rosický se vrací do Sparty!
3) Pád nenáviděné Příbrami, co nemá fanoušky.

Klub ze středních Čech byl vždy mezi fanouškovskou fotbalovou veřejností vnímán velmi negativně a to zejména kvůli tomu, že Příbram se roky držela v lize zuby nehty a vždy se jí dařilo se zázračně zachránovat zejména v posledních kolech, což mnozí přisuzovali konexím jejího majitele Jaroslava Starky s tehdejším šéfem fotbalové asociace Miroslavem Peltou. Druhý důvod, proč byla Příbram nejnenávidějším klubem v lize bylo to, že neměla a nemé prakticky žádné fanoušky. Návštěvnost na zápasech mnohdy ani nepřekročila tisíc diváků a i tak se psalo, že u Litavky počítají i duchy. Loňská sezona však už skončila pro Příbram sestupem a pro HET Ligu je to jen pozitivní zpráva vzhledem k vývoji průměrné návštěvnosti.

TOP 20 přestupů Het ligy! 1.díl | TOP 20 přestupů Het ligy! 2.díl

[ssba]


 

BEZ KOMENTÁŘE