6.6 C
Prague
Úterý, 25 ledna, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Dovalil opouští Slavii. Povede národní mužstvo Spojených arabských emirátů do 20 let


  Jeho životopis čítá angažmá téměř všech českých mládežnických výběrů. Sedm let vedl národní mužstvo do 21 let, v roce 2011 si z ME v Dánsku odvezl se lvíčaty dokonce bronzové medaile. V říjnu loňského roku přijal nabídku pražské Slavie, kde plnil funkci hlavního skauta a mimo jiné se podílel na zimní přestavbě kádru Pražanů. Nyní ovšem Jakub Dovalil znovu mění adresu – povede národní mužstvo Spojených arabských emirátů do 20 let.

  Proč další změna? „Nabídku jsme dostal před Vánocemi a rozhodování bylo v takových vlnách. V jednu chvíli jsem se těšil, pak jsem zase byl špatný z toho, že to tady ve Slavii opustím. Nakonec rozhodlo to, že jsem v roce 2010 propásl možnost odejít do Hoffenheimu a bál jsem se, že už by třeba taková nabídka nemusela přijít,“ vysvětlil Dovalil na klubovém webu Slavie. Jednačtyřicetiletý kouč přiznává, že ze Slavie se mu odchází velmi těžce.

  „Bylo to pro mě moc těžké rozhodování odejít, protože poprvé v životě odcházím od rozdělané práce, což jsem nikdy předtím neudělal. Na druhé straně mě vždy lákala nabídka práce v zahraničí, v atraktivním prostředí s cizím jazykem a odlišnými typy hráčů. Ta šance vyzkoušet si něco nového nakonec převážila a rozhodl jsem se odejít,“ vyjmenovává důvody svého rozhodnutí.

  V současné době má tedy před sebou novou výzvu, na kterou se těší. „Budu hlavním trenérem dvacítky a cílem má být účast Spojených arabských emirátů na mistrovství světa dvacetiletých, které se koná příští rok v Koreji,“ dodal kouč, který v minulosti krátce působil jako asistent trenéra áčka Michala Bílka na ME 2012 v Polsku a na Ukrajině. „Chtěl bych poděkovat panu Šimáněmu (šéf Slavie) a Davidu Trundovi (ředitel Slavie), že mě v rozhodnutí podpořili s tím, že vnímají, že je to pro mě šance a že získané zkušenosti můžu třeba někdy uplatnit zpátky ve Slavii,“ uzavřel Dovalil.

  Foto: idnes.cz


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje

  Super Magazín

  Chceš mít aktuální přehled o publikovaných článcích? Zanech nám svůj e-mail.