6.6 C
Prague
Sobota, 22 ledna, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Davis Cup: Semifinalisty jsou Srbové, Francouzi, Belgičané a Australané, ČR čeká na barážového soupeře

  Český daviscupový tým se zítra dozví, s kým se utká v zářijové baráži o světovou skupinu Davisova poháru. V září tak mohou čeští tenisté cestovat do Brazílie, Maďarska, Nizozemska nebo Portugalska. Doma by přivítali Indii nebo Kazachstán. Domácí půdu by určil los v případě, že Češi narazí na Bělorusko nebo Kolumbii. Naši reprezentanti prohráli v 1. kole v Austrálii, a tak se budou zachraňovat ve dnech 15. – 17. září. Ve stejném termínu se také bude hrát semifinále Francie – Srbsko a Belgie – Austrálie. O složení semifinalistů a našich možných soupeřů do baráže rozhodl předchozí víkend, kdy se hrály čtvrtfinálové souboje a také duely finále Euro-africké, Asijsko-oceánské a Americké zóny.


  Ve čtvrtfinále na tvrdém povrchu v Brisbane vyhráli Australané Spojené státy 3:2, když ve třetí dvouhře porazilo zlobivé dítě australského tenisu Nick Kyrgios Jima Querryho a za stavu 3:1 už Australané mířili do semifinále. V Bělehradu domácí hrající kapitán Nenad Zimonjič disponoval Novakem Djokovičem a Viktorem Troickým, zatímco kapitánka hostů Conchita Martinezová na tvrdém povrchu v bělehradské hale s týmem složeným s Pabla Carrena-Busty, Alberta Ramose-Vinolase, které nasadila do dvouhry a v záloze měla Marcela Granollerse a marca Lopeze. Prostě velká esa španělského tenisu nechali Conchitu Martinezovou na holičkách a srbové vedli už po čtyřhře 3:0.

  Taktéž ve francouzském Rouenu na antuce v hale na sebe narazily celky Francie a Velké Británie prakticky s B-týmy, ale domácí kapitán Yanick Noah měl přeci jen lepší výběr díky Lucasi Pouillemu či Nicolasi Mahutovi, hostující kapitán Leon Smith se snažil využít herních schopností Daniela Evanse, Kyle edmunda či Jamieho Murraye. Francouzi vedli po čtyřhře už 3:0. Největší semifinálový souboj tak proběhl v hale na tvrdém povrchu v belgickém Charleroia, kde domácí porazili Itálii 3:2, především díky výbornému výkonu Davida Goffina.

  Čtvrtfinále DAVIS CUPU:
  Austrálie – USA 3:2, Srbsko – Španělsko 4:1,
  Francie – Velká Británie 4:1, Belgie – Itálie 3:2

  A na koho mohou narazit naši tenisté? Maďaři si zajistili postup do baráže vítězstvím už v 1. kole Euro-africké zóny, když vyhráli v Bratislavě senzačně 3:1 nad Slovenskem. Pro naše tenisty by to byl přijatelný soupeř, než je zaskočil Fuscovic. Ale přeci jen Maďarsko by naši tenisté porazit měli, stejně jako Bělorusko, které doma na tvrdém povrchu v hale v Minsku porazilo pod vedením kapitána Vladimíra Voločkova Rakušany 3:1, za domácí vyhráli dvouhry Gerasimov a Ivaška, zato Myrnij bod nevybojoval, Rakušanům odešli ve dvouhrách Jürgen a Gerald Mezerové a bod získala pouze deblová dvojice Knowle-Peya. K poražení by měli být i Portugalci, kteří porazili doma na antuce v Lisabonu Ukrajince.


  Ostatně při pověsti českého tenisu by pro nás záchrana neměla být problém, přestože nebezpeční mohou být Nizozemci, kteří pod vedením kapitána Paula Haaurhuse a v sestavě s Haasem a De Bakkerem vyhráli v hale v bosenské Zenici na tvrdém povrchu, ušitém na míru domácímu bosenskému tenisovému miláčkovi Damiru Dzhumurovi. Nepříjemná cesta by jistě byla pro naše tenisty do Brazílie, která doslova smetla z kurtu Ekvádor, přestože v ekvádorském Ambitu domácí většinou 0:5 neprohrávají. Ale brazilský kapitán Joao Zwetsch mohl ve dvouhrách počítat s Belluccim a Monteirem a ve čtyřhře nastoupil nejen brazilský, ale i světový hvězdný pár Melo, Sa.

  Nevyzpytatelnými soupeři mohou být Kazachstánci, kteří už nás jednou porazili a mají v týmu etnické Rusy Kukušina, Nedovyeosova a Golubova a v Astaně přehráli na antuce Čínu, doma by naši tenisté měli poradit s Indií, která v Bangalore na tvrdém povrchu pod vedením nového kapitána – vynikajícího deblisty Maheshe Bhupathiho. Kolumbie by byla nebezpečná zejména na jihoamerickém kontinentu, doma v Medelinu na antuce porazila tým Chile vedeného kapitánem Nicolasem Massu. Kolumbijci mají silný tým – Giralda a Struvaye pro dvouhru a pro čtyřhru pár Farah, Cabal.

  To, že se do baráže dostali Nizozemci a porazili Bosnu a Hercegovinu také znamená, že Slovensku bude v září bojovat doma s Polskem o udržení v I.divizi Euro-africké zóny.


  [ssba]

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje

  Super Magazín

  Chceš mít aktuální přehled o publikovaných článcích? Zanech nám svůj e-mail.