novinky
More

Mohlo by Vás zajímat

Čtvrtfinálové zápasy bez překvapení, Češky vyzvou Finsko

Šestý den mistrovství světa žen ve florbale přinesl tři čtvrtfinálová utkání. Postup do semifinále si nenechal ujít žádný z favoritů, tedy Česká republika, Švýcarsko ani domácí Finsko. Poslední čtvrtfinálový zápas je na programu zítra, kdy se střetne Švédsko se Slovenskem a bylo by velké překvapení, kdyby zmíněnou trojici v semifinále nedoplnily právě Švédky.

Jako první  nastoupily ke svému čtvrtfinálovému zápasu Švýcarky, jejichž soupeřkami byly florbalistky Lotyšska. Švýcarky se dostaly do vedení hned v úvodní minutě, po celý zápas kontrolovaly hru a v pohodě si dokráčely pro vítězství 9:2 a postup do semifinále. Tam je bude čekat s největší pravděpodobností Švédsko, jehož čtvrtfinálový zápas se Slovenskem je naplánován až na zítřek. Bylo by ale obrovské překvapení, kdyby největší favoritky na titul skončily už v této fázi turnaje.

Také česká reprezentace postupovou povinnost splnila. Stejně jako Švýcarkám, také Češkám se povedl vstup do zápasu, když již v páté minutě vedly 3:0. Polky se ale nevzdaly a do konce první třetiny se dokázaly přiblížit na rozdíl jediné branky. Odpor polských florbalistek definitivně zlomily až tři branky na konci druhé třetiny. V závěrečné hrací části pak české florbalistky přidaly ještě další dva zásahy a po výhře 8:2 se také oni mohly radovat ze zaslouženého postupu.

Soupeřkami českých hráček budou domácí Finky, které si ze všech favoritů počínaly nejvíce suverénně. Svým soupeřkám z Německa nedaly vůbec šanci a zvítězily vysoko 16:0. Finské střelkyně se činily především ve druhé třetině, kdy 10 z 12 střeleckých pokusů skončilo v německé síti. Hattrickem se na kanonádě podílela i Eliisa Alanko, která se tímto počinem stala nejlepší střelkyní reprezentace Suomi v historii. V sedmadvaceti letech má na svém kontě již úctyhodných 58 přesných zásahů a lze očekávat, že jich ještě několik přidá.

Kromě čtvrtfinálových zápasů se dnes odehrály i dva duely ve skupině o umístění. Austrálie prohrála s Norskem vysoko 1:11, Rusko nestačilo na Dánsko, kterému podlehlo 6:7 v prodloužení.

Středeční výsledky:

Čtvrtfinále:

Švýcarsko – Lotyšsko 9:2
    Česko – Polsko 8:2
    (Branky Česka: 2. Vrátná, 3. Urbánková, 5.  Ratajová, 35. Čapková, 37. Ratajová, 39. Mlejnková, 41. Leierová, 56. Enenkelová)

Finsko – Německo 16:0