6.6 C
Prague
Pondělí, 6 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  České florbalistky musely otáčet zápas s Lotyšskem

  První prosincový den začal světový šampionát florbalistek, který hostí Bratislava. České reprezentantky nastoupily k prvnímu utkání proti Lotyškám a rozjezd do turnaje měly poněkud slabší.

  Doufáme, že v těchto deseti dnech zúročíme svou dvouletou práci. Na MS jsme se připravovaly opravdu pečlivě. Na závěrečném soustředění jsme již dolaďovaly detaily a nacvičovaly standardní situace a přesilové hry. Já osobně se na šampionát velmi těším. Jedná se totiž o mé druhé mistrovství, tak už i nějak tuším, co čekat. Ale hlavně nechci, aby z toho zase bylo čtvrté místo,“ komentuje nadcházející mistrovství obránkyně Klára Leierová.

  Úvodní třetina přinesla sedm branek, ale Česky musely zápas otáčet. Soupeřky je dokonale zaskočily a už po osmi minutách překvapivě vedly o tři góly. Až ve druhé polovině úvodní třetiny se do hry postupně dostávaly také české hráčky. Zlepšení kombinace přineslo také branky a do přestávky se podařilo výsledek otočit. Vedoucí branku vstřelila sedm vteřin před odchodem do kabin Urbánková.
  Také v prostřední části měly míček častěji na hokejkách české florbalistky, ale góly stále nepřicházely. Změna přišla znovu až v závěrečných minutách druhé třetiny, kdy dvěma góly Jirákové Češky odskočily Lotyškám na rozdíl tří branek.

  Do závěrečné třetiny vstupovaly české hráčky se slibným náskokem. Jejich náskok dokázaly během jedné minuty navýšit Urbánková a Mlejnková. Zbytek zápasu, i přes slibné šance na obou stranách, další branky nepřinesl.

  Češky zvládly vstup do světového šampionátu, i když je Lotyšky v úvodních minutách hodně zaskočily. V sobotním zápase nastoupí reprezentantky proti favorizovaným Finkám.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje