6.6 C
Prague
Pondělí, 6 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Barošův návrat do Baníku a další změny v kádrech

  Přestupový trh jede na plné obrátky! Všechna fotbalová mužstva v Česku se v rámci svých možností snaží co nejlépe doplnit kádry a co nejlépe odehrát následující sezonu. Jaké největší změny jsou aktuálně ve hře? Kromě zmíněného spojení Baroš – Baník Ostrava se zaměříme na pohárové účastníky.

  Milan Baroš → FC Baník Ostrava

  Návrat ztraceného syna a odchovance Milana Baroše by v Ostravě uvítali snad všichni a zdá se, že se dočkají. Ačkoliv měl Baroš seriózní nabídku pokračovat v Liberci, rozhodl se jít za svým srdcem, což potvrdil také sportovní ředitel Liberce Jan Nezmar. „Je to tak, Milan dal po dlouhém zvažování přednost Baníku před Libercem, kde o jeho pokračování hodně stáli,“ přiznal pro isport.cz někdejší vynikající hráč.


  Slavia chce nadále zbrojit

  Vítěz uplynulého ročníku ePojisteni.cz ligy pražská Slavia již do svého kádru přivedl stopera Jakuba Jugase ze Zlína, navíc smlouvu do roku 2020 podepsal klíčový stoper Simon Deli. Ve hře je několik velmi zajímavých jmen – ačkoliv téměř na spadnutí byl přesun ukrajinského reprezentanta Konopljanky do Edenu, vše zhatil nový kouč Schalke, kde Konopljanka působí a pravděpodobně dostane novou šanci. S tím zřejmě padá i přestup Konopljankova krajana, veterána Ruslana Rotaňe. Nepřijde zřejmě ani slovenský reprezentant Miroslav Stoch.

  Naopak velmi blízko jsou sešívaní získání záložníka Jakuba Hromady, jenž strávil uplynou sezonu v Plzni. Přestup by nemělo zhatit ani hráčovo zranění. Kouč Šilhavý má zájem rovněž posílit na brankářském postu. Přestože gólmana Pavlenku do Werderu Brémy vedení nepustí, chce k němu přivést zkušeného Jana Laštůvku z Karviné. Brzy 35letý gólman se ale nechal slyšet, že rozhodnutý jít do Slavie zatím v žádném případě není. Zájem mají v Edenu rovněž o karvinského mladíka Panáka a vyloučen není ani příchod Aleše Čermáka ze Sparty. Z hostování se pak vrátí Jaroslav Mihalík a Tomáš Souček.

  V dnešním rozhovoru pro isport.cz navíc kouč Jaroslav Šilhavý naznačil, že do svých řad dost možná přivede zvučné jméno – mělo by jít o hráče na podobné úrovni, jakým je původně vyhlédnutý Konopljanka.

  Plzeň vsadí na tvrdé jádro

  Vicemistr uplynulého ročníku se zřejmě do žádného velkého dobrodružství nepožene. Zatím vsází na hráče z české ligy – zpět si staronový kouč Vrba stáhl Daniela Koláře, novicemi jsou pak Diego Živulič a Jakub Řezníček. Pokud ještě někdo řady Viktoriánů rozšíří, nedá se čekat, že by to byl více než jeden hráč.

  Naopak Pavel Vrba se ihned po svém návratu nechal slyšet, že kádr se mu jeví jako zbytečně široký a chce vsadit zhruba na dvacetičlenný soubor. Klíčovou roli zřejmě budou hrát borci z takzvaného tvrdého plzeňského jádra, které bylo u čtyřech titulů a dvou postupů do Champions league.


  Přivede Sparta další cizince?

  Vukadin Vukadinovič, Eldar Čivič, Lukáš Štětina, Marc Janko a Martin Dúbravka. Na první pohled se zdá, že nejlépe zatím posílili na Letné, alespoň tedy co do kvantity. Přesto se nezdá, že import do kádru Pražanů by měl hned tak skončit. S novým italským koučem Stramaccionim totiž zřejmě přijdou někteří jeho krajané.

  A že se nemusí jednat o žádná „béčka“, naznačil zájem Sparty o Jonathana Biabianyho, 29letého rychlíka z Interu Milán, s nímž byli údajně na Letné již předběžně dohodnutí, ale nyní se zdá, že vše ztroskotá na přestupové částce, která má činit přes 100 milionů korun, což je na české poměry gigantická částka. Je ovšem hodně pravděpodobné, že Sparta přivede ještě 2-3 hráče z ciziny. Šušká se například o 30letém křídelníkovi Sebastiánu Letovi, jenž naposledy působil v řeckém Panathianikosu.

  Boleslav stabilizuje kádr

  Jedinou změnou ve městě aut je návrat staronové tváře – Dušana Uhrina mladšího. Ten bude v klubu fungovat v roli jakéhosi generálního sportovního manažera. Podle jeho slov chce přivést maximálně dva hráče, zbytek kádru ponechá ve stávajícím složení. „Když to srovnám s tím, když jsem přišel do Slavie, tak tady je kvalita vyšší. Tam jsme museli udělat větší obměnu kádru. Tady to podle mě nebude potřeba. Přivedeme tak dva hráče. Žádné velké rošády nechystáme,“ uvedl Uhrin.

  Boleslavští by ze sebe rádi konečně sundali nálepku mužstva, které v evropských pohárech totálně vyhoří.

  Zlín loví cizince

  Zní to dost paradoxně, ale šestý tým uplynulé sezony má jako jediný z Česka jistou účast v pohárové Evropě. Jakožto vítěz MOL Cupu se shodou náhod kvalifikoval do základní skupiny Evropské ligy. A tak odchody Živuliče, Vukadinoviče a Jugase chce kompezovat minimálně stejně kvalitními posilami. K tomu by mu mělo pomoci také 70 milionů korun jako bonus za postup do skupiny EL a částka zinkasovaná za Jugase a Vukadinovič (dohromady kolem 30 milionů korun).

  Ševci mají dobrou zkušenost se zahraničními hráči a v tomto trendu chtějí pokračovat i nadále. Přivedli druholigovou hvězdu, ofenzivního záložníka Adnana Džafiče z Táborska, ze slovenské Podbrezové dorazil argentinský špílmachr Pablo Podio, již hotovou věcí se zdá být přestup levého beka Lukáše Bartošáka z Liberce.

  Další jména, o kterých se mluví? Tím nejzajímavějším je zřejmě Gino van Kessel, útočník, jenž loni odcházel z Trenčína do Slavie za více než 30 milionů korun s vizitkou prvotřídního kanonýra. Ve Slavii se však neprosadil a jarní část strávil v polském Gdaňsku, kde se mu ovšem také nedařilo. V Baťově městě v něm ovšem vidí potenciál a chtějí jeho kariéru oživit.

  Zajímavou akvizicí by mohl být také Martin Fillo, uplynulou sezonu nejlepší hráč Teplic a jeden z nejlepších hráčů soutěže vůbec. Zatím ovšem vše drhne na přestupové částce, která se zdá zlínskému vedení příliš vysoká. V souvislosti se Zlínem se hovoří také například o Filipu Hronkovi (Jihlava), Tomáši Poznarovi (Plzeň), na hostování ze Sparty by pak mohl přijít někdo z trojice Havelka, Pulkrab, Juliš.

  Bohumil Páník se nedávno nechal slyšet, že bude potřebovat 8-10 hráčů, dá se tedy očekávat, že žlutomodří ještě na přestupovém trhu neřekli poslední slovo.

  Foto: thesportreview.com


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje