Předehrávka 36. kola Tipsport Extraligy: Brno vyzve Chomutov, Třinec jde na Spartu.

Dnes jsou na programu dvě předehrávky 36. kola, které je naplánováno na pátek. V Brně se střetne Hadamczikova Kometa s Růžičkovým Chomutovem. Třinec se bude snažit získat body na půdě Pražanů, kde Sparta prohrála v základní hrací době teprve poprvé v minulém kole s Plzní.

V Brně se utkají dva sousedé v tabulce. Domácí Kometa ztrácí z osmého místa pouze tři body na sedmý Chomutov. Brňané napravili výpadek ve třetí třetině proti Spartě a z Třince si odvezli všechny body za hubenou výhru 2:1. Oceláři sice vedli, ale ve druhé třetině zápas otočili Tomáš Vondráček (desátá branka) a premiérovou brankou v sezóně Rastislav Špirko. Nejproduktivnějšími hráči Brna jsou Jan Hruška a Vojtěch Němec, kteří nasbírali 27 bodů. Prvně jmenovaný je i nejlepším střelcem týmu s 15 brankami. Marek Čiliak se v poslední době dostává v brance do slušné formy, průměr obdržených branek postupně stlačil na 2,42 a úspěšnost zásahů narostla na 91,45 %. Piráti se v zápase s Litvínovem sice vrátili do zápasu, když Roman Červenka a Jan Rutta srovnali v posledních deseti minutách na 2:2, ale v prodloužení byli šťastnější chemici, když v přesilovce rozhodl Robin Hanzl (2:3pp). Chomutov tak zůstal na sedmé pozici, kterou si dnes bude chtít udržet. Piráti se ale budou muset obejít bez asistenta trenéra Břetislava Kopřivy, který má z důvodu neplatného trenérského průkazu zastavenou činnost od disciplinární komise do 2. února. Bodování týmu i extraligy vede suverénně Roman Červenka s bilancí 15+29 ze 33 zápasů. V brance Chomutova se poslední dobou střídají všichni tři brankáři, naposledy dostal šanci Jan Strmeň.

V zápase by mohly rozhodovat přesilové hry. Zatímco Brno má čtvrtou nejlepší přesilovku v extralize (20,30 %), Chomutovu se nedaří v oslabení, které mají Piráti s úspěšností 80,86 % páté nejhorší. Letošní vzájemná bilance týmů je vyrovnaná, pokaždé zvítězili domácí (6:4, 2:4). Bude tato statistika platit i po třetím duelu?

Také druhý dnešní zápas nabídne zajímavý souboj, v pražské O₂ areně na sebe narazí Sparta a Třinec. Pražané ztratili proti Plzni domácí neporazitelnost v základní hrací době, úspěšná série činila 15 utkání. Západočeši utnuli Spartě také lednovou třízápasovou vítěznou šňůru. Sparťané nezachytili začátek utkání a na začátku druhé třetiny prohrávali už 0:2. V závěrečné části sice Martin Procházka snížil na rozdíl jedné branky, ale vyrovnat se Spartě už nepodařilo. Spartu prohra mrzí o to víc, že svého soupeře přestřílela v poměru 30:15. Produktivitu týmu vede nadále Daniel Přibyl s 26 body (11+15), nejlepším střelcem zůstává Robert Sabolič se 14 góly. Jednička týmu Tomáš Pöpperle má o něco horší statistiky než Jan Lukáš, přesto chytá častěji. Třinečtí Oceláři po další ztrátě zůstávají přikovaní na desáté příčce. Třinec nezvládl zápas s Brnem a z posledních čtyř utkání vybojoval pouze dva body. Jedinou branku Ocelářů vsítil Tomáš Kopecký, který si tak vylepšil svou bilanci na 7+6 z 21 zápasů. V klubu skončila jiná nedávná posila Marcel Hossa. Slovenský útočník se po pouze dvou odehraných zápasech dohodl na ukončení spolupráce ze zdravotních důvodů. Vladimír Dravecký stíhá v bodování vedoucí duo Zbyněk Irgl a Jiří Polanský (oba 9+14), na které ztrácí bod. V brance dostával v posledních duelech přednost Šimon Hrubec před Petrem Hamerlíkem, ale týmu se bodově nedařilo. Dojde ke změně v brankovišti? Také v tomto případě vítězili vždy domácí, přičemž dohromady padlo ve dvou zápasech 18 branek (7:5, 2:4).