novinky
More

Mohlo by Vás zajímat

Dohrávka 37. kola Tipsport Extraligy: Chomutov hostí Hradec Králové.

Dnešní program TELH obstará dohrávka 37. kola, které se odehrálo v polovině ledna. Oba soupeři mají rozdílné ambice. Zatímco hradecký Mountfield může poskočit na třetí příčku, Piráti se chtějí přiblížit první šestce na rozdíl čtyř bodů.

Zatímco v zápasech na ledě soupeřů je Chomutov se ziskem pouhých 14 bodů v 21 zápasech vůbec nejhorší ze všech extraligových týmů, v domácí tabulce jsou Piráti třetí. Právě vynikající bilance z SD arény drží Severočechy v poklidných vodách pro playoff. Také v lednu se jim doma dařilo, bodovali v každém ze čtyř duelů (deset bodů). V posledních dvou kolech ale venku nezískali ani bod a po porážce v Mladé Boleslavi (2:5) přijeli s prázdnou také z Pardubic (1:3). Ani Pirátům se nepodařilo zastavit pardubického střelce Petra Sýkoru, který se do černého trefil dvakrát. Peter Ölvecký sice vykřesal v 47. minutě naději, ale ta pominula po třetím gólu Dynama z hokejky Jakuba Orsavy. Brankářská otázka se zdá být stále nevyřešená, Robert Kristan pustil další lacinější branku a ani posila z Pardubic nepřinesla do brankoviště tolik potřebný klid.

Hradecký Mountfield hlásí ze závěru přestupního období dvě změny v kádru. Na východ Čech se z KHL stěhuje kanonýr Tomáš Mertl. Loni třetí nejproduktivnější hráč soutěže se tak vrací na známé místo, kde strávil předchozí dvě sezóny před odchodem do chorvatského Medveščaku. Naopak z Hradce odešel na poslední chvíli obránce Bohumil Jank, který posílil Třinec. I když se Mountfieldu venku daří a je v tabulce venkovních zápasů čtvrtý, v minulém zápase nezvládl souboj na ledě předposledního Litvínova. Východočeši nezačali špatně a po brance Adama Courchaina (15 gólů) se ujali vedení na konci první třetiny. Chemici však ještě do přestávky srovnali a v prostřední části utekli třemi brankami v řadě do trháku. Verva přidala pátou branku v poslední třetině a opařený Hradec musel skousnout vysokou prohru 1:5. V brance hostů se po delší době ukázal Adam Svoboda, ale ani jemu se zápas příliš nepovedl.

Vzájemná bilance týmů vyznívá ve prospěch domácích Pirátů, kteří získali pět bodů ze šesti (2:1sn, 4:2). Který brankář ovládne své brankoviště dnes?