Je Aleš Hruška nejlepším českým gólmanem?

Aleš Hruška. Loni odešel ze zestoupivší Příbrami na další Českou štaci do Plzně. Od samého začátku bylo jasné, že bude pouze náhradníkem a bude krýt záda zkušenému Matúši Kozáčikovi. Jenže svými výkony v Evropské lize na sebe přitáhl nebývalou pozornost.


Podržel Viktorii ve skupině, poté proti Partizanu Bělehrad. Byl téměř bezchybný, odvedl skvělou práci. V prvním zápasu osmifinále sice červenomodJižří podlehli Sportingu, ovšem i zde byl Hruška jedním z nejlepších hráč na hřišti. Když v odvetě chytil penaltu, bylo jasné, že to bude právě on, kdo bude v případě postupu hrdinou. Oslavy se nekonaly, Sporting po standardní situaci postoupil.

Již nemůže být pochyb o tom, že je  Hruška jedním z nejlepších českých brankářů současnosti. Jedná se o pozici, kde nemusíme mít strach o budoucnost. Trio Vaclík – Koubek a Pavlenka si vedou ve svých klubech skvěle. Pavlenka vytáhl Werder na 13. místo Bundesligy, Vaclík zas přispěl k výhře nad Manchesterem City v osmifinále Ligy mistrů! Není tedy divu, že se na další české gólmany nedostává. Například Ondřej Kolář, který přestoupil v zimě z Liberce do Slavie, na sebe také upozornil. Vyšvihl již několik skvělých zákroků, zůstává tak na pozici číslo 4. v Jarolímově seznamu.

Můžeme jen spekulovat, zda-li by se Hruška probojoval do reprezentace, jedno je však jisté. Z pozice dvojky to nepůjde. Pavla Vrbu bude čekat těžké rozhodování, zda-li nepřehodnotí brankářské složení v týmu.

Nabízel by se i letní přestup do jiného klubu, údajně již projevili zájem kluby ze zahraničí. Spekuluje se o druhé anglické lize nebo Maďarsku!Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *