6.6 C
Prague
Středa, 29 března, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Změny tenisových pravidel: ITF chce výrazně snížit počet profesionálů, vzniknout má nový žebříček

  Mezinárodní tenisová federace ITF má v plánu razantní změny, mimo jiné chce snížit počet profesionálních hráčů. Podle jejích údajů se momentálně snaží tenisem uživit více než 14 000 tenistů a hráček, což je podle ITF neudržitelná situace, ale polovině z nich se to nedaří, což může být podhoubím pro korupci v nižších soutěžích. 

  V budoucnu by se mělo na profesionálních akcích pohybovat dle plánů ITF asi 750 mužů a stejný počet žen. „Přes čtrnáct tisíc hráčů je prostě moc. Jsou potřeba radikální změny k tomu, aby se daly řešit problémy s přechodem z juniorů k profesionálům, dostupností soutěží a turnajovými náklady,“ řekl předseda ITF David Haggerty k chystané radikální reformě.

  Od roku 2019 se proto rozběhne takzvaná Transition Tour, která by měla hráčům usnadnit přechod z juniorské kategorie mezi profesionály, ale zároveň nabídnout řadě hráčů a tenistek kariéru na univerzitách, kde se mohou tenisu věnovat amatérsky a v duchu statusu hráče či tenistky, která má tenis především jako koníček, nikoliv jako zdroj obživy. Série Transition Tour nahradí současné turnaje okruhu ITF PRO a hráči v ní budou usilovat o body do pořadí ITF Futures a ITF Challenger místo do žebříčků ATP a WTA.

  Ekonomicko-právní magazín www.oddluzi.me


  [ssba]

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje