6.6 C
Prague
Neděle, 2 října, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  WTA tour: Místo Tokia se bude hrát nový turnaj v Hirošimě

  Ženská tenisová asociace zveřejnila kalendář turnajů pro nadcházející ročník. Již 45. sezóna WTA Tour nabídne pětapadesát turnajů a čtyři grandslamové podniky. Bojovat se bude v celkem 32 zemích po celém světě a celkové odměny dosahují téměř 139 milionů amerických dolarů. Nejvýraznější změnou je přesun turnaje série WTA International s názvem Japan Women’s Open Tennis z Tokia do Hirošimy.


  Po dlouhých devíti letech tak hráčky nebudou o trofej bojovat v hlavním městě Japonska, ale v o necelých 1000 kilometrů vzdálené Hirošimě. Již tradičně si kategorie vymění podniky na Arabském poloostrově. Turnaj v Dauhá, kde letos triumfovala světová jednička z České republiky Karolína Plíšková, bude v příštím roce zařazen mezi akce WTA Premier 5 a turnaj v Dubaji, který se koná o týden později, bude mít v roce 2018 status WTA Premier. Kanadský Rogers Cup každoročně střídá dějiště. Muži letos hrají v Montréalu, ženy v Torontu. Příští rok zavítají ženy do Montréalu, muži do Toronta. Pro jediný turnaj WTA na našem území se nic nemění.

  Čtvrtý ročník J&T Banka Prague Open vypukne v pražské Stromovce 30. dubna. Nejlepších osm hráček a deblových párů sezóny se kvalifikuje na Turnaj mistryň do Singapuru, který je na programu od 22. do 28. října. O týden později se bude pro dvanáct nejlepších tenistek a devět deblových párů, které se nedostaly do Singapuru, konat WTA Elite Trophy, jako tradičně Turnaj mistryň „B“ v čínském Zhuhai. Obě města budou v roce 2018 závěrečné podniky sezony hostit s největší pravděpodobností naposledy. Sezóna 2018 bude celkově již 45. sezonou v historii WTA Tour od jejího vzniku v roce 1973. Více než 2500 aktivních hráček se popere o celkové odměny ve výši skoro 139 milionů amerických dolarů.

  V takovém formátu ale nejspíše uvidíme WTA Tour naposledy. Stejně jako mužskou ATP Tour čekají i ženský tenis velké změny, a to hlavně co se týče turnajových kategorií. Hlavním cílem vedení je zatraktivnit tenis jako takový.

  [ssba]


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje