6.6 C
Prague
Čtvrtek, 2 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Úspěšné slovenské tenisové krásky si vjely do vlasů: Rybáriková versus. Cibulková

  Životní turnaj Magdalény Rybárikové, tak lze nazvat letošní Wimbledon a výkon osmadvacetileté slovenské tenistky, rodačky z Piešťan momentálně žijící v Bratislavě. Magdalena Rybáriková poprvé postoupila mezi osmičku a poté i čtyřku na grandslamovém turnaji a navíc ještě na Wimbledonu. Magdaléna Rybáriková sice na trávě vždy patřila mezi solidní hráčky, ale tentokráte zahrála v životní formě.


  Už v roce 2009 triumfovala na akci WTA v Birminghamu a v dalších letech si na okruhu WTA zahrála dvě semifinále. Ve Wimbledonu však nikdy nedokázala prorazit. V hlavní soutěži nejslavnějšího turnaje světa dohromady osmkrát vypadla v prvním kole, pouze v roce 2015 dokázala dojít do třetího kola. To už je teď minulostí. Slovenská tenistka se po operaci kolene a zápěstí po více než půlroční pauze, kterou zahájila loni právě po Wimbledonu, vrátila na kurty a letos vyhrála 33 z 39 zápasů. Díky letošním úspěchům se vyšplhala z páté stovky až do té první. Na trávě je ale letos k nezastavení. Bývalá 31. hráčka světa ovládla dva větší podniky ITF, uhrála semifinále v Nottinghamu a ve Wimbledonu, kde nedala šanci Niculescuové, porazila v kvalitním třísetovém souboji Karolínu Plíškovou. smetla Curenkovou a později porazila Petru Martičovou a přemožitelku našla až v semifinále Wimbledonu!

  Fantastickou letošní bilanci na trávě tak upravila po semifinále Wimbledonu na 19:2. Před startem letošního ročníku třetího grandslamu sezóny si nikdy předtím na turnaji velké čtyřky nezahrála ani osmifinále. Po zranění se vrací také její dnešní soupeřka. Martičová šokovala na French Open postupem z kvalifikace do osmifinále a to samé po výhrách nad Gavrilovovou, Allertovou a Dijasovou zopakovala v All England Clubu. Přesto letos Rybáriková, která už si tenisem vydělala více než tři milióny amerických dolarů zažila během Wimbledonu nepříjemné chvíle. Zejména, když tisk začal spekulovat o jejím ne zrovna dobrém vztahu s další slovenskou hráčkou, vítězkou loňského Turnaje mistryň Dominikou Cibulkovou. Zajímavostí je, že Cibulková je také rodačkou z Piešťan a žije v Bratislavě, před semifinálovým zápasem Rybárikové ve Wimbledonu, ale tiskové agentury přinesly její vyjádření, že to je Rybárikové maximum.

  Výsledek? Magdalena si nedala nic líbit a nechala se slyšet: „No, Dominice to letos moc nejde, tak se nedivte.“ Vše nakonec napravila sama Cibulková, když uvedla: „Pro Magdalenu bylo sice semifinále ve Wimbledonu maximem, ale jinak je to skvělý výsledek!“ Že by se vše udobřilo? Slovenská média spekulují, že vztahy těchto dvou tenistek zůstávají napjaté.

  Už v minulosti kolovaly zvěsti o tom, že Dominika Cibulková se nemá příliš v lásca s další slovenskou kráskou a dlouhonohou tenistkou Danielou Hantuchovou. Rodačka z Popradu Daniela ale letos ukončila kariéru.

  [ssba]


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje