6.6 C
Prague
Úterý, 29 listopadu, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Úspěchy českých biatlonistů v německém Ruhpoldingu

  Páté kolo Světového poháru v biatlonu mělo včera a dnes na pořadu vytrvalostní závody mužů i žen. Čeští biatlonisté opět předvedli vynikající výkony a bojovali o nejvyšší příčky.


  Zdá se, že zmar, zoufalství a jistý „blok v hlavě“, které ležely především na mužské části reprezentace, po Vánocích odvála bohatá sněhová nadílka v německém Ruhpoldingu. Čeští reprezentanti se po svátcích vrátili s novou energií a chutí do závodění. Michal Šlesingr sám přiznává, že jeho výkony nekorespondovaly s tréninkovými dávkami a formou, kterou cítil. „Ladili jsme střelbu a hodně diskutovali, abychom se nějak přenesli přes to moje nešťastné období.“ Úspěch se dostavil ve stíhacím závodě čtvrtého kola, ve kterém Michal vybojoval krásnou bronzovou medaili.

  Ondra Moravec získal motivaci zcela odlišnou, 2. ledna se mu totiž narodila dcera Rozárka. A jak je vidět, tento povolený doping českému reprezentantovi náramně svědčí, v minulém kole v závodě s hromadným startem získal stříbrnou medaili a v cíli „svým holkám“ poslal usměvavý pozdrav.

  Energii a chuť do závodění si celá část mužské reprezentace přenesla i do včerejšího vytrvalostního závodu. Ačkoliv medailová umístění z toho nebyla. Michal Šlesingr po třech chybách na střelnici skončil až třiatřicátý. Ondřej Moravec čistou střelbou podpořenou dobrým během do poslední chvíle bojoval o cenný kov. Ten mu však o 8,1 sekundy unikl a obsadil tak výborné čtvrté místo za prvním Francouzem Martinem Fourcadem, druhým Rakušanem Simonem Edrem a třetím Rusem Antonem Shipulinem. Připomeňme ještě výborný výkon Michala Krčmáře, jenž si na dvacetikilometrové trati dojel pro umístění v elitní desítce, čímž se klasifikoval i do sobotního závodu s hromadným startem.

  Dnešní vytrvalostní závod žen české fanoušky potěšil snad ještě více. Aktuálně první žena světového poháru Gabriela Soukalová svým dnešním přesvědčivým bronzovým výkonem upevnila průběžné vedení a před druhou Marie Dorin Habert má náskok již 45 bodů. „Žluté startovní číslo vedoucí závodnice Světového poháru zatím hájí sebevědomě.“, konstatoval po závodě trenér dívek Zdeněk Vítek. Veronika Vítková dnes skončila 14. a stále jí patří sedmé místo v celkovém umístění Světového poháru. Eva Puskarčíková skončila 49., Lucie Charvátová a Jitka Landová po šesti a sedmi chybách na střelnici obsadily až 80. a 81. místo. Z vítězství se dnes po excelentním výkonu na trati a bezchybném představení na střelnici zaslouženě radovala Italka Dorothea Wierer a druhou příčku obsadila sympatická finská reprezentantka Kaisa Makarainen. Gábina hned na stupních vítězů pořídila selfie, které dokazuje, že biatlonistky nejsou jen nadané sportovkyně ale i hezké a milé holky.


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje