6.6 C
Prague
Pondělí, 6 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  TOP10: Přestupy zimního období!


  Zimní přestupové období se pomalu uzavírá a my můžeme hodnotit transfery na českém trhu. V tomto článku se podíváme očima experta SMAGu na nejlepší z nich…

  10. Tomáš Hájek
  (FC Fastav Zlín- FC Viktoria Plzeň)

  Asi jeden z nejlepších obránců sezóny. Bývalý hráč Hradce Králové byl jedním z nejsledovanějších objektů zimního trhu. Výborná fyzička a mrštnost z něj dělají dokonalého člena plzeňské obrany k Hubníkovi či Limberskému. Od tohoto hráče můžeme rozhodně čekat velké věci, otázkou je, zda-li svůj nalezený potenciál zúročí.

  9. Radek Voltr (SK Slavia Praha – FC Slovan Liberec)

  Voltr má být záplatou po odchodu Sýkory a Pokorného, dvou tahounů Slovanu, kterému se již tradičně ob sezónu nedaří. Liberec rozprodává hráče jak na běžícím pásu a to může být jeho zkáza. Voltr odehrál nějaká ta utkání v lize, nastoupil i v kvalifikaci do EL za kouče Dušana Uhrina mladšího. Liberci může hodně pomoci, otázkou je, zda to bude stačit…

  8. Jan Holenda (FC Viktoria Plzeň – Dukla Praha)

  Můžeme říci, že se jedná o jednoho z nejkvalitnějších útočníků české ligy. Je průbojný a má přesnou střelu. Zkušeností má více než dost, především z Ruska, kde pravidelně nastupoval v klubech Anži Machačkala, FC Rostov a Tom Tomsk. Po návratu se usadil ve Viktorii Plzeň, kde se neprosadil. Minulou půl sezónu strávil na hostování v Bohemians 1905. Za nás jen škoda, že se nepovedlo uplatnit opci. V Bohemce, která má velmi nadějný kádr, mohl hrát velmi důležitou roli v cestě za elitní desítkou e-pojištění.cz ligy. S Duklou se bude prát pouze o udržení, nicméně určitě bude jedním z nejdůležitějších hráčů.

  7. Patrizio Stronati (FK Austria Vídeň – FK Mladá Boleslav)

  Dvaadvacetiletý juniorský reprezentant, který do Vídně přestoupil z Baníku před dvěma lety, odehrál v rakouských soutěžích zápasů. Nyní se vrací domů do dresu modrobílých, kteří se jistě budou rvát o kvalifikaci do EL. Patrizio je univerzální stoper, který má výborné rychlostní vlastnosti. Ačkoliv se narodil v Itálii, rozhodl se reprezentovat Česko a doufá, že se jednou prosadí do A-týmu reprezentace. Od přestupu do Boleslavi si slibuje především najít herní pohodu, kterou v Rakousku ztratil.

  6. Néstor Albiach Roger (Dukla Praha – AC Sparta Praha)

  Vyjma Vatajelua a hráčů vracejících se z hostování, je jediným příchozím hráčem. Odchovanec Levante měl nabídky i od Plzně, či Slavie, nakonec si ovšem zvolil Spartu. Rozhodně bude v těžké pozici. Sparta má výborný útok, můžeme říci, že nejlepší v lize. David Lafata, Lukáš Juliš nebo Václav Kadlec. Lze očekávat, že se Néstor přesune v některých zápasech na pozici útočného záložníka. Tuto pozici ale hájí výborný Bořek Dočkal. Pro španělského hráče se jedná o možnost zviditelnění a může to pro něj být šance dostat se i do zahraničních klubů.

  První pětka

  [ssba]


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje