6.6 C
Prague
Čtvrtek, 2 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  SKANDÁL: Vítězku kvalifikačního turnaje nepozvali na Australian Open

  Skutečně kuriózním způsobem přišla o kvalifikaci prvního grandslamového turnaje sezóny Australian Open 27. hráčka světa Belgičanka Elise Mertensová. Na týden, kdy měla naplánovanou kvalifikaci na Australian Open, se dostala coby úspěšná kvalifikantka do hlavní soutěže turnaje WTA tour v přístavním oceánském městě a centrálním středisku Tasmánie Hobartu, který dokonce po mnoha útrapách i jako kvalifikantka vyhrála.


  Jenže, o úvodní grandslamový podnik sezóny tak přišla. Elise Mertensová dotáhla své snažení na turnaji v Hobartu z kvalifikace až ke svému prvnímu titulu na okruhu WTA. Jednadvacetiletá Belgičanka, jež přitom chtěla už ve 2. kole vzdát a odletět do Melbourne na kvalifikaci Australian Open, ve finále smetla třetí nasazenou Rumunku Monicu Niculescuovou a soutěží prošla bez ztráty jediného setu. Litovat tedy Elise Martensová rozhodně nemusí, ale mohla. Chybělo totiž jen hodně málo a z Hobartu odstoupila. To když chtěla vzdát kvůli zranění ruky už zápas druhého kola, aby stihla odletět na mnohem prestižnější soutěž do Melbourne. Jenže stejné plány měla v tu samou chvíli i její soupeřka Američanka Sachia Vickeryová, která po prvním gamu stihla skrečovat dříve, než Mertensová. A ta tak musela v Hobartu pokračovat. Ovšem zatímco Vickeryová v Melbourne skončila hned v prvním kole kvalifikace, Mertensová na australském ostrově Tasmánie dosáhla životního výsledku. Nejen že se poprvé dostala do semifinále turnaje WTA, ale nakonec si po sérii osmi výher v řadě došla z kvalifikace až pro titul.

  Jednadvacetiletá Belgičanka, která trénuje v akademii Kim Clijstersové, dokonce neztratila jediný set. Ve čtvrtfinále si vyšlápla na 22. hráčku světa a nasazenou jedničku Kiki Bertensovou a ve finále nedala šanci turnajové trojce Monice Niculescuové z Rumunska.

  A tak se vítězka turnaje WTA tour z Hobartu nedostala do startovní listiny prvního grandslamového klání letošního roku – Australian Open, přestože svěřenkyně Akademie Kim Clijstersové by si jistě účast na tomto grandslamovém podniku sezóny zasloužila. Proč pořadatelé nedali nadějné Belgičance divokou kartu? To si musí zodpovědět ve svém „fair play“ svědomí.


  [ssba]


  Informace pro střední a živnostenský podnikatelský stav na www.zivnostenskykuryr.cz

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje