6.6 C
Prague
Úterý, 25 ledna, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  SKANDÁL: Hříšnici Šarapovové neprovedli při návratu dopingové testy!


  Při návratu ruské tenistky a modelky Marie Šarapovové po dopingovém trestu chyběly podle informací německé antidopingové agentury NADA na turnaji ve Stuttgartu jakékoliv dopingové kontroly!

  Informaci přinesl nejsledovanější sportovní magazín v Německu. Vedení NADA dokonce na mimořádné tiskové konferenci v Berlíně obvinilo Mezinárodní tenisovou federaci ITF, že jim testování neumožnila a navíc sama žádné kontroly neprovedla. „Bylo nám zabráněno provést kontroly. To je něco, co nemůžeme schvalovat. Zvláště, když mezinárodní federace na tomto turnaji sama žádné kontroly neuskutečnila,“ uvedla předsedkyně představenstva NADA Andrea Gotzmannová.

  Důvodem zamítavého postoje ITF byl paragraf v kodexu Světové antidopingové agentury WADA, podle něhož národní agentury musí dodatečné kontroly hlásit s více než měsíčním předstihem. „S jinými svazy to ale funguje i bez odvolávání se na tohle pravidlo a můžeme na poslední chvíli dělat dodatečné testy,“ uvedl člen NADA Lars Mortsiefer.

  Doplňkové kontroly fungují podle NADA i jako ochrana férově bojujících sportovců a přispívají k jejich důvěryhodnosti. „Kdyby tam byla Marie Šarapovová testována a byla označena jako negativní, ukázalo by se, že je znovu zapojená do systému dopingových kontrol,“ uvedl Mortsiefer. Vedení ITF a Německého tenisového svazu DTB ale kontrovalo, že antidopingová agentura NADA podlehla tlaku médií a chtěla antidopingovou kontrolu za každou cenu právě u medializovaného případu Šarapovové. Celá věc je komplikovanější o to, že Šarapovová dostala divokou kartu na turnaj ve Stuttgartu.

  [ssba]


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje

  Super Magazín

  Chceš mít aktuální přehled o publikovaných článcích? Zanech nám svůj e-mail.