6.6 C
Prague
Středa, 12 ledna, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Šarapovová se vrátila bez pískotu, ale i bez triumfu

  Ve Stuttgartu se znovu na kurty vrátila ruská kráska Maria Šarapovová. Nemusela hrát kvalifikaci, přestože patnáct měsíců nehrála kvůli dopingovému trestu. Proti tomu protestovala řada hráček, ale například i Andy Murray: „Takhle by mohl každý se navrátit mezi elitu, jenom proto, že má jméno, je to prostě protekce!“ Podobný názor měly i naše hráčky Strýcová či Šafářová. Očekávaly se protesty, ale nekonaly se, stejně tak, jako Maria Šarapovová neudělala díru do světa a skončila v semifinále na raketě Francouzsky Kristiny Mladenovicové, sedmnácté hráčky světa.


  Televizní práva k zápasům Šarapovové odkoupila televizní společnost SWR, ale nakonec vysílala daleko více zápasy sedmnácté hráčky světa Mladenovicové, která vyřadila světovou dvojku Anguelike Kerberovou z Německa a připravila ji o návrat na světový trůn do čela ženského světového tenisového žebříčku WTA. A v semifinále Kristina udolala i Šarapovovou, ale ve finále prohrála ve třech setech s největší hvězdou turnaje.

  Tou se stala německá tenistka Laura Siegemundová, která v rodném Stuttgartu dosáhla životního úspěchu, když vyhrála antukový podnik WTA Premier, kterého se zúčastnilo osm hráček první světové desítky. Sama devětadvacetiletá Němka tři z nich vyřadila, než ve finále udolala Francouzku Kristinu Mladenovicovou ve třech setech, ten třetí vyhrála 7:6. Laura Siegemundová teprve vloni právě ve Stuttgartu zaznamenala svůj první velký úspěch, když porazila tři hráčky první světové desítky a došla až do finále. I letos vyřadila tři tenistky z elitní desítky, tentokrát však své tažení dotáhla až na vrchol. Německá tenistka, která ve Stuttgartu žije, zvládla dramatickou koncovku a po dvou a půl hodinách vybojovala druhý turnajový titul v kariéře. Vedle vítězné prémie získala ve Stuttgartu tradičně i sponzorský dárek – červený sportovní vůz Porsche 911.

  Turnaj ve Stuttgartu tak má třetí rok po sobě domácí šampiónku, Siegemundová navázala na dva triumfy Kerberové, kterou jak jsme již zmínili letos vyřadila už ve druhém kole Mladenovicová. Předtím na německé antuce tři roky vládla Maria Šarapovová, která tu letos oslavila návrat po patnáctiměsíčním dopingovém trestu, než ji v semifinále zastavila rovněž Mladenovicová.

  Francouzska Mladenovicová si zahrála již ve svém celkově sedmém a třetím letošním finále, titul však slavila pouze letos v únoru v Petrohradu. I tak se v žebříčku posune poprvé na 17. místo.

  [ssba]


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje

  Super Magazín

  Chceš mít aktuální přehled o publikovaných článcích? Zanech nám svůj e-mail.