6.6 C
Prague
Středa, 1 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Proč je italská kuchyně nejpopulárnější na celém světě?

  Italská kuchyně si právem našla své místo v čele nejoblíbenějších kuchyní celého světa. Místní těstoviny, pizzy, omáčky, sýry, sladké pokrmy, vína, ale i káva jsou známé v každém koutu planety. 

  Italská kuchyně je světoznámá, sama je ale výsledkem prolínání různých kultur. Ve starověku se nejprve jednalo o vliv Etrusků a Řeků, později se vlivem expanze Římské říše dostala do kontaktu také s arabskou a židovskou kuchyní. Z tohoto důvodu je velmi pestrá a komplexní, ačkoliv její základy tvoří několik tradičních surovin.

  Základem italské kuchyně jsou nepochybně těstoviny, kterých zde existuje více než 500 druhů. K těstovinám italové používají známé i méně známé omáčky. U nás známá boloňská omáčka patří mezi ty tradiční, stejně jako carbonara. 

  Opomenout také nelze ani pizzu, která právem patří mezi světově nejznámější italský pokrm. Nejoblíbenější je přitom Margherita, kterou tvoří rajčata, bazalka a mozzarella. Právě sýry jsou také nedílnou součástí italské kuchyně. A to jak parmazán, tak mozzarella či gorgonzola. 

  Italové si také potrpí na sladké, které umí skutečně perfektně. Mezi velmi oblíbené dezerty patří například u nás velmi známé tiramisu, které je ve své originální podobě poměrně netradiční. Obsahuje totiž syrová vejce a sýr mascarpone.

  Středomořská kuchyně je všeobecně považována za zdravou, což tedy platí i pro kuchyni italskou. Vše spočívá v použití kvalitních a především čerstvých surovin, které tvoří základ celé italské kuchyně.

  Pokud si ji chcete dopřát i vy, využijte možnosti rozvozu pizzy Brno, případně rozvozu těstovin Olomouc, kde můžete ochutnat nejen tyto dva pokrmy, ale všechna ikonická italská jídla. A samozřejmě v autentické kvalitě, jako na přímořské dovolené. 

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje