6.6 C
Prague
Pondělí, 6 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Plíšková vyhrála prestižní turnaj, ale ztratila respekt!

  Ať si každý říká, co chce, olympiáda je sportovní událost, která se neodmítá. Určitou omluvu nezlehčuje ani virus zica, protože každý vrcholný sportovec nemůže dát reprezentaci své vlasti na neprestižnější akci roku košem.


  Česká tenistka se Ria vzdala kvůli viru zica, a tak měl spoustu času na přípravu i na regeneraci. Ano díky turnaji v Cincinnati si připsala svůj první triumf prestižní série Premier, který ji vnesl do žebříčku WTA 900 bodů a životní šek v hodnotě 515 000 dolarů (12,3 milionu korun).

  Sama dokonce přiznala: „Kdybych hrála olympiádu, tenhle titul bych nezískala. Nevím, jak bych si v Riu vedla, ale určitě bych byla unavená jako ostatní. Pro ty nebylo jednoduché, aby se sem vůbec po složitých přeletech dostaly, muselo se to na nich podepsat. Jsem šťastná, že jsem se rozhodla jinak. Vyplatilo se to, uvedla Plíšková. Plíšková vyřadila v semifinále světovou trojku Garbině Muguruzaovou a ve finále dvojku Angelique Kerberovou, tedy obě olympioničky.

  Jak sama Karolína Plíšková uvedla, její soupeřky byli unavené, ale svůj krok považuje za správný. Jenomže její úspěch je v obrovském stínu LOH v Riu. Každý sportovní, především tenisový fanoušek si bude pamatovat a vážit okamžiků, kdy se Petra Kvitová neskutečným způsobem rvala o placku nebo naše památné čtyřhry, které nám přinesli 4 medaile.

  Ovšem, když slyšíte, že na konci Olympiády někdo bere šek za 12 milionů především díky své „vyčůranosti“, nemůžete se zbavit pocitu, že někteří sport dělají jen a jen pro peníze…


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje