6.6 C
Prague
Čtvrtek, 2 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Novak Djokovič si vybírá nový tým: Bude superkoučem kontroverzní Agassi?

  Bývalou světovou jedničku a aktuálně druhého hráče světa Srba Novaka Djokoviče možná povede jiná bývalá světová jednička mužského tenisu. Srbský tenista v prosinci ukončil spolupráci s bývalým vynikajícím německým tenistou Borisem Beckerem, nedávno rozpustil svůj trenérský tým a momentálně se poohlíží po nových členech supertýmu, který mi bude pomáhat. Jedním z nich by mohl být osminásobný grandslamový šampión Andre Agassi, který by se stal Djokovičovým novým superkoučem. Obě strany spolu o možné spolupráci jednají.


  Bývalá světová jednička Andre Agassi je podle nejnovějších zpráv britského deníku The Daily Telegraph jedním z překvapivých kandidátů na post superkouče v týmu srbského tenisty Novaka Djokoviče. Ještě do prosince loňského roku pomáhal bývalé světové jedničce Němec Boris Becker. Dvanáctinásobný grandslamový šampión Novak Djokovič chce zpátky na vrchol. V tom by mu měl pomoci právě Agassi, který v minulosti na tenisový trůn také usedl a potýkal se s propadem formy. Djokovičův agent Eduardo Artaldi potvrdil, že obě strany o možné spolupráci jednají. Rozhodnutí ale zatím nepadlo: „Zatím spolu obě strany pouze jednají. Kandidátů na post superkouče je mnohem více.“

  V nedávném rozhovoru pro televizní stanici NBC Agassi prohlásil, že se do trénování nehrne. „Mým dětem je v tuto chvíli 15 a 13 let, neměl bych na to vůbec čas. Nemohl bych někoho trénovat tak, jak bych si představoval,“ odpověděl na otázku, zda by se mu zamlouvalo spolupracovat s některým ze současným úspěšných tenistů. Jako Djokovičův superkouč by Agassi tolik vytížený nebyl. Ročně by musel odpracovat zhruba 10 až 12 týdnů. S přítomností superkouče se většinou počítá hlavně na grandslamech a na Turnaji mistrů.Agassi by se navíc mohl podívat ještě do Indian Wells, jelikož jeho bydliště v Las Vegas není daleko od jednoho z nejslavnějších tenisových areálů. Peníze pro nového superkouče nejsou pro Srba problém. Žádný jiný tenista nevydělal 108 milionů amerických dolarů.

  Djokovič chce angažovat Agassiho i přesto, že se tento americký tenista přiznal po skončení kariéry k dopingu. Pokud se obě strany dohodnou, Djokovič ještě nemá vyhráno. Rodák z Bělehradu bude muset najít náhradu také za dlouholetého trenéra – Slováka Mariána Vajdu, kondičního trenéra Gebharda Phila-Gritsche a fyzioterapeuta Miljana Amanoviče, s nimiž se na ukončení spolupráce domluvil již před Masters v Madridu.

  [ssba]


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje