6.6 C
Prague
Středa, 12 ledna, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Laver Cup v Praze: Evropa – výběr světa, Berdych čeká na rozhodnutí Borga


  Až skoro za rok se v Praze uskuteční první ročník Laver Cupu, v němž se utká tým Evropy s výběrem světa. Světové hvězdy se v české metropoli představí 22. až 24. září 2017 a do té doby musí být všechno perfektně připraveno. Manuál, jak co udělat, aby vše běželo jako na drátkách, organizátoři nyní ladí na pracovním mítinku přímo v hale.

  Organizátoři dolaďují celý koncept Laver Cupu, proto si nechali nalepit na plochu lajny dvorce a natáhnout síť. Na ploše stála i židle hlavního rozhodčího a ohrádky pro čárové sudí. Také byly povytažené tribuny, aby se vidělo, jak je využít.

  Laver Cup má vzor v golfovém Ryder Cupu. Evropský tým povede jako kapitán Švéd Björn Borg a jeho protějškem bude Američan John McEnroe. Jistá je účast Rogera Federera a Rafaela Nadala, ideální pro fanoušky by byl start Čecha, nejspíš Tomáše Berdycha. Borg má k dispozici dvě takzvané divoké karty a může tedy nasadit do týmu Evropy i domácího borce.

  Laver Cup, akce vymyšlená na poctu Australanu Rodu Laverovi, by se měl konat každý rok v září s výjimkou roku, v němž se uskuteční letní olympijské hry. Už je jasné, že v roce 2019 bude ve Spojených státech a pak znovu v Evropě.


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje

  Super Magazín

  Chceš mít aktuální přehled o publikovaných článcích? Zanech nám svůj e-mail.