6.6 C
Prague
Neděle, 2 října, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Kvitová mění trenéra! Po 7 letech končí spolupráci s Davidem Kotyzou


  Špatný start do sezony, konec ve 2. kole Australian Open, dlouhodobá sinusoidní křivka výkonnosti. A tak se česká tenisová jednička Petra Kvitová odhodlala k zásadnímu kroku: po více než 7 letech se rozešla s trenérem Davidem Kotyzou. „Po sedmi krásných letech se rozcházíme s trenérem Davidem Kotyzou. Chtěla bych mu moc poděkovat za vše, co pro mě po celou tu dobu dělal, jak na kurtu, tak mimo něj,“ napsala Kvitová na svůj facebookový profil.

  Důvod téhle změny? „Cítila jsem, že moje kariéra potřebuje nový silný impulz, změnu, proto jsem se na osobní schůzce s Davidem dohodla na ukončení naší spolupráce,“ vysvětlila Kvitová v prohlášení pro ČTK s tím, že nástupce Kotyzy zatím v hlavně nemá a vše bude řešit až v průběhu února po prvním kole Fed Cupu, kde Česky zavítají na půdu Rumunska.

  Pod Kotyzovým vedením se Kvitová vyhoupla mezi tenisovou smetánku. Získala 17 vítězství na turnajích okruhu WTA včetně dvou triumfů ve Wimbledonu v letech 2011 a 2014, kdy zároveň vyhrála anketu Sportovec roku. Ve světovém žebříčku byla v době jejich začátků v páté desítce a na počátku roku 2012 ji dělila jedna výhra od postu světové jedničky. „Respektuji rozhodnutí Petry a přeji jí do budoucna mnoho úspěchů v osobním i sportovním životě,“ reagoval Kotyza.

  Foto: isport.cz


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje