6.6 C
Prague
Čtvrtek, 2 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Kanadská tenistka Bouchardová: Nejsem pokrytecká! Není doping jako doping…


  Dosud nejúspěšnější sezónu zažila třiadvacetiletá Kanaďanka v roce 2014, kdy dokonce hrála semifinále na Australian Open a French Open a na wimbledonské trávě si zahrála překvapivé finále, kde v boji o grandslamový titul prohrála až s českou tenistkou Petrou Kvitovou. V roce 2014 získala Bouchardová také svůj dosud jediný titul na okruhu WTA, když dobyla antukový podnik WTA tour v Norimberku. Díky těmto přímo ideálním a skvostným výkonům se Kanaďanka dostala v roce 2014 ve světovém žebříčku WTA až na pátou příčku, v následujících letech ale Bouchardová předpoklady některých odborníků a tenisových komentátorů nepotvrdila. Když před třemi lety vlétla do ženského tenisu, byla často označována jako budoucí grandslamová šampiónka a potencionální světová jednička, momentálně ji však v žebříčku WTA patří až postavení kolem sedmé desítky světového pořadí.

  Bývalá světová pětka se snaží znovu nalézt svou ztracenou formu. Jejím nejlepším výsledkem v letošní sezóně je semifinálová účast na turnaji v australském Sydney, celkově však letos drží negativní bilanci, když více zápasů prohrála, než vyhrála a jen na třech turnajích WTA před Wimbledonem dokázala vyhrát dva zápasy v řadě, a to v Sydney, na Australian Open a v hlavním městě Španělska, v Madridu. „Není to dobrá sezona, ale jsme teprve v půlce, takže se nevzdávám,“ konstatovala po Wimbledonu Kanaďanka, která letos na třech travnatých turnajích nevyhrála ani jedno utkání.

  „Samozřejmě, že jsem zklamaná, ale po Wimbledonu jsem hodně pracovala v posilovně i na kurtu. Doufám, že se mi podaří udělat pár malých krůčků směrem vzhůru. Potřebuji teď odehrát pár dobrých zápasů, to by mě povzbudilo, uvedla Kanaďanka, která v rámci přípravy na americké turnaje odehrála v Atlantě mimo jiné také exhibici s Venus Williamsovou, s níž ovšem prohrála. Ještě před tímto exhibičním zápasem navíc v Las Vegas trénovala pod dohledem bývalé mužské světové jedničky Andreho Agassiho. „Byla to pro mě velká čest. Jsem velice šťastná a vděčná za to, že jsem s ním mohla trénovat. Vyslechla jsem si spoustu jeho rad, což mi hodně pomohlo. On je velice chytrý a tenisu rozumí, takže mi to opravdu hodně dalo,“ radovala se po tréninku s osminásobným grandslamovým šampiónem. Už takovou radost neprokazoval kanadský tisk, který Eugenii Bouchardovou kritizoval za pokrytecký přístup.

  Bouchardová kritizovala dopingovou hříšnici Šarapovovou a doslova řekla, že by Ruska měla dostat doživotní distanc, ve vzájemném souboji plném emocí pak Marii Šarapovovou porazila, ale nyní trénovala s Agassim, který se ve své knize k používání podpůrných prostředků také doznal. Bouchardová se bránila: „To jsou odlišné případy, doping Šarapovové byl plánovaný, měl za cíl vítězství za každou cenu, u Agassiho se jednalo o výstřelky! Andre je pro mě obrovskou inspirací, protože se kdysi v žebříčku také hodně propadl, ale pak na sobě zapracoval a dokázal se vrátit zpět na první místo. V tom jsou naše pozice trošku podobné, neboť já jsem také byla o dost výš, než jsem teď. Setkání s ním pro mě tedy bylo velice obohacující. Ukázalo mi, že když budu dřít, tak se můžu vrátit tam, kde jsem byla dříve, tedy na absolutní výsledkový vrchol!“

  [ssba]


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje