6.6 C
Prague
Středa, 29 března, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Jakub Vadlejch šestý, Michaela Hrubá druhá


  Diamantová liga v Oslu dnes přinesla úplně opačnou situaci, než jakou by kdo řekl. Ve stylu „dámy mají přednost“ začínáme výškařkou Michaelou Hrubou. Ta skočila 185 cm a obsadila druhé dělené místo, což je pozoruhodné, když se uváží, že se jednalo o její první závod v tomto seriálu. On totiž výškařský sektor vůbec tentokrát závodnicím neseděl. Vždyť vítězce Ruth Beitiaové ze Španělska stačilo 190 cm.

  Co se předpokládalo, to se také stalo. Mluvíme o bitvě, která se uskutečnila v oštěpařském sektoru. Hned v prvních pokusech to létalo výrazně daleko. Po jejich absolvování se na čele usadili dva Němci – Johannes Wetter a Thomas Röhler. Od Wettera se to však nečekalo. Při druhých pokusech však přišla nevídaná rána z ruky v té době druhého Thomase Röhlera. Jeho oštěp dolétl až na hranici 89,30 metru. Tím pádem si vylepšil svůj vlastní letošní výkon, starý pouze pět dní z jeho rodiště, německé Jeny.

  Tuhle metu už nikdo do konce soutěže nepřekonal, takže si Röhler upevnil vedení v seriálu – momentálně má 24 bodů. Jakub Vadlejch skončil šestý za 81,89 metru. Třetí byl olympijský vítěz Keshorn Walcott. Jakub Vadlejch měl možnost házet pouze třikrát. Je to dáno tím, že od letošního roku má Diamantová liga úplně nové pravidlo ve všech technických disciplínách. Po prvních třech pokusech dostávají možnost tří dalších pouze závodníci, jenž jsou od prvního do čtvrtého místa.


  FOTO: Milan Kammermayer

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje