6.6 C
Prague
Čtvrtek, 2 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Diamantová liga ve Stockholmu – pokoří Röhler Yega?


  Zítra se odehraje další díl seriálu zvaného Diamantová liga, tentokrát ze Stockholmu. A opět nejočekávanější je souboj v oštěpařském sektoru. Ono se není čemu divit, vzhledem k tomu, co v letošní sezóně předvádí oštěpaři, převážně Thomas Röhler. To je také letošní světový lídr tabulek s velehodem z minulého týdne – 89,30 metru. Za jeho největší soupeře jsou považováni vesměs dva lidé – Julius Yego a Ihab Abdelrahman. Ovšem nejlepší formu ze všech tří má Röhler, který háže běžně minimálně za 85 metrů.

  Thomas Röhler má v letošní sezóně několik cílů. Tak předně by rád hodil 90 metrů a více. Jako druhý plán má letošní mistrovství Evropy, které se uskuteční v nizozemském Amsterodamu už v červenci. No a pak olympiáda, ze které by si přál medaili. Podle odborníků a samotných kolegů oštěpařů je zcela jistě kandidátem právě na olympijskou medaili. V Německu se nenápadně pošuškává, že by to klidně mohlo být i zlato. No a jako třešničku na dortu má jistě vítězství právě v Diamantové lize, kam má našlápnuto nejlépe. Vede s 24 body. Druhý za ním Abdelrahman má o devět bodů méně.

  Aby se mu podařilo pokořit hod Yega z minulého roku, mu chybí ještě přes tři metry. Uvidíme, co se bude dít. Závody v Diamantové lize mají letos gradaci, takže třeba se atletičtí fanoušci dočkají i šokujících hodů.


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje