6.6 C
Prague
Pátek, 2 prosince, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Gabriela Soukalová si doběhla pro desáté zlato v kariéře


  Česká reprezentantka si bezchybnou střelbou podpořenou kvalitním během doběhla v závodě s hromadným startem v německém Ruhpoldingu pro své desáté prvenství ve Světovém poháru v kariéře.

  Gabriela Soukalová se dnes nejlépe vypořádala s těžkými podmínkami, které jak na trati, tak na střelnici panovaly. Během noci připadlo více jak 20 centimetrů těžkého sněhu a i během závodu silně sněžilo a foukal nepříjemný vítr. Jako jediná ze třiceti závodnic při střelbě ani jednou nechybovala a v cíli neskrývala svou radost z dosaženého úspěchu. Ačkoliv česká biatlonistka podle slov trenéra Zdeňka Vítka nebyla před startem v úplně ideální kondici a kvůli své roztomilé roztržitosti téměř zmeškala start, na jejím výkonu to nebylo vůbec znát. Nerozhodila ji ani ztráta hůlky v průběhu závodu.

  V posledním kole ji stíhaly velmi dobře běžecky vybavené německé závodnice. Česká reprezentantka si však před druhou Franziskou Hildebrandovou přivezla náskok téměř 14 sekund. Třetí Laura Dahlmeierová na českou závodnici ztratila 24,4 sekundy. Gabriela Soukalová tak svým suverénním vítězstvím v závodě s hromadným startem navýšila svůj náskok v celkovém bodování Světového poháru již na 73 bodů před druhou Francouzkou Marie Habert, která dnes pokazila poslední střeleckou položku a musela běžet navíc 600 metrů.

  V závodu se také představily průběžně šestá Veronika Vítková a jedenadvacátá Eva Puskarčíková. Oběma se však závod příliš nevydařil. Zatímco Veronika Vítková musela na pět trestných kol, což jí vyneslo umístění až na 28. pozici, Eva Puskarčíková absolvovala trestná kola pouze dvě. Běžecky to však od mladé reprezentantky nebyl příliš přesvědčivý výkon a do cíle tak doběhla až na 19. místě.

  Avšak s výhledem na nedělní štafetu žen jsou i tyto výkony slibné. Česká děvčata již mnohokrát prokázala týmového ducha, a pokud se přidá i trochu toho pověstného štěstíčka, čeká nás opět strhující závod ve velmi kvalitní konkurenci. Francouzky, Italky, Rusky, Ukrajinky, Polky a především domácí Němky budou pro české kvarteto, ať už v jakémkoliv složení, velkou výzvou.


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje