6.6 C
Prague
Pátek, 2 prosince, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Dopingová hříšnice Šarapovová hrála konkurenční soutěž WTA, přesto myslí na US Open

  Ruská kráska a dopingová hříšnice Maria Šarapovová je po doléčení zraněného stehna zpět na kurtech. Tenistka pocházející ze Sibiře a žijící střídavě v Moskvě a na Floridě si svůj návrat odbyla v rámci americké týmové ligy World Team Tennis v San Diegu v Kalifornii, tedy v profesionální soutěži, která je konkurenčním podnikem WTA tour Mezinárodní tenisové federace ITF. Maria Šarapovová přesto přiznala, že už vyhlíží americké turnaje WTA tour, včetně klání WTA tour – grandslamový US Open.


  „Nedokážu říct, jak na tom budu, ale v každém zápase nechávám na kurtu maximum,“ konstatovala pětinásobná grandslamová šampiónka a dodala: „Už jsem si zvykla, že žádná cesta není snadná.“ Třicetiletá Šarapovová se v dubnu vrátila k tenisu po patnáctiměsíčním trestu za doping. Hned po svém návratu ale znovu ukázala svou sílu, když na prvním turnaji ve Stuttgartu došla až do semifinále. Na turnaji v Madridu pak sice vypadla už ve druhém kole se svojí velkou kritičkou Kanaďankou Bouchardovou, v Římě ale znovu narazila na nepřízeň osudu, když kvůli zraněnému stehnu nedohrála utkání druhého kola. Kvůli pauze jí v žebříčku WTA patří až 171. místo a v hlavních soutěžích turnajů elitního okruhu tak pětinásobná grandslamová vítězka může startovat jen díky divokým kartám od pořadatelů. Ty ale díky vlivným přímluvám promotérů Iona Tiriaca a Šamila Tarpiščeva dostává přes protesty řady hráček. Poraněné stehno návrat bývalé světové jedničce zkomplikovalo a přišla tak o travnatou sezonu, během níž měla díky divoké kartě odehrát turnaj v Birminghamu a chystala se hrát i kvalifikaci Wimbledonu, pořadatelé tohoto nejznámějšího turnaje jí totiž odmítli dát divokou kartu.

  Návrat na kurty po zranění stehna si Ruska odbyla již dnes, když odehrála dva zápasy americké týmové ligy World Team Tennis v San Diegu za tým Breakers. „Původně jsem neměla v plánu hrát americkou týmovou ligu, ale beru to jako skvělé bonusové zápasy. Je příjemné hrát znovu ostrý zápas před tolika fanoušky na místě, kde jsem hrávala dříve,“ radovala se Ruska, která ale k vítězství svému týmu nepomohla. „Vím, že o mě lidé říkají různé věci, ale já se chci soustředit na svůj tenis. Miluji tento sport a nenechám si ho ve třiceti letech vzít. Za svou chybu jsem zaplatila, ale teď jdu dál,“ uvádí Ruska, která by před US Open měla díky divokým kartám odehrát také turnaje ve Stanfordu a v Torontu. „Nedokážu odhadnout, jak na tom budu před US Open. Když se to tak vezme, tak jsem skoro dva roky pořádně nehrála, takže si to teď netroufnu říct. Budu se soustředit na sebe a v každém zápase nechám maximum. Uvidíme, jak to všechno dopadne,“ míní s nadhledem Maria Šarapovová.

  [ssba]


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje