6.6 C
Prague
Sobota, 22 ledna, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Češi znají tým pro MS. Obhajoba bude těžká, ví Cepek

  Hlavní trenér národního týmu florbalistů Radim Cepek představil finální nominaci na mistrovství světa, které se odehraje od 3. do 11. prosince v lotyšském hlavním městě Rize. Ve finální dvacítce nechybí Tomáš Kafka, který pojede na svůj devátý šampionát. Naopak premiéra čeká šest hráčů včetně dvou největších českých talentů současnosti – devatenáctiletého Marka Beneše a osmnáctiletého Ondřeje Němečka.


  Čeští florbalisté budou v Rize obhajovat bronzové medaile ze světového šampionátu v Göteborgu, který se odehrál před dvěma lety. Tehdy to byla pro Radima Cepka úspěšná premiéra v roli hlavního trenéra národního týmu. „Obhajoba to bude těžká a čeká nás velice náročné mistrovství světa. Předtím jsme byli v roli, kdy jsme chtěli vrátit český tým do elitní čtyřky, což bylo psychicky náročné, ale už mohu potvrdit, že obhajoba je ještě náročnější,“ řekl.

  V nominaci je 12 hráčů české Tipsport Superligy, 6 švédských a 2 švýcarští krajánci. „Matěj Jendrišák je naše největší síla v útoku, což dokazuje v každém utkání,“ nezapomněl hlavní trenér vyzdvihnout nejlepšího českého florbalistu současnosti. Mezi pilíře své nominace řadí i Patrika Suchánka a kapitána Jana Jelínka.

  Bezmála dvacetiletý rozdíl je mezi nejstarším a nejmladším členem kádru. Když Tomáš Kafka nastoupil ke svému prvnímu reprezentačnímu utkání v únoru 2000 v Ostravě, Ondřej Němeček byl na světě teprve 20 měsíců. Osmatřicetiletý Kafka, který je čerstvě dvojnásobným otcem, je v týmu s věkovým průměrem 26,4 suverénně nejstarším, avšak také nejzkušenějším hráčem. Po nepříliš povedeném EFT ve Växjö vystoupaly nad jeho nominací otazníky. „Pořád ale v české konkurenci patří k nejlepším brankářům. Na mistrovství se navíc dokáže připravit jinak a mnohem lépe než na EFT. Je to vidět i na jeho výkonech v důležitých superligových utkáních,“ prohlásil Cepek.

  Na druhé straně jsou nejmladší nominovaní Marek Beneš (19) a Ondřej Němeček (18), aktuálně největší čeští talenti, kteří spolu hrají již od žákovských kategorií. „Je to brzo, ale dlouhodobě dokazují, že se neztratí ani mezi muži. Marka Beneše jsem si vyhlédl už na posledním juniorském šampionátu a 100% si to zaslouží. Stejně tak i Ondřej Němeček, jehož čtení hry i vyzrálost převyšuje juniorskou kategorii,“ vyzdvihl Cepek mladé naděje.

  Premiéru na mistrovství světa zažijí ještě Daniel Šešulka, Marek Matejčík a Martin Koutný.

  Ve finální nominaci chybí Ondřej Mikeš, jenž se celý podzim potýkal s vážným zraněním kolene, které doléčil teprve nedávno. „Bohužel není ještě zcela připraven na mezinárodní florbal, takže jsme nechtěli jeho i spoluhráče vystavovat zbytečnému psychickému tlaku.“

  Návrat zažije třicetiletý Petr Kološ, který odehrál šampionát před čtyřmi lety v Zürichu. „Velmi dobře hraje na míčku pod tlakem a má výborný přehled. Své limity dokáže vynahradit chytrostí a na důležité zápasy se umí opravdu dobře připravit,“ zdůvodnil Cepek jeho nominaci.

  nimi


  zdroj: TZ Český florbal

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje

  Super Magazín

  Chceš mít aktuální přehled o publikovaných článcích? Zanech nám svůj e-mail.