6.6 C
Prague
Úterý, 25 ledna, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Češi se stali druhým národem na světě, který má možnost zahrát si nový míčový sport SIXBALL


  Brno, 12. listopad 2015 – Slavnostní představení prvního sixballového hřiště v České republice a zároveň čtvrtého hřiště na světě se uskutečnilo v rámci veletrhu SPORT Life. Čechům se tak díky zavedení této specifické míčové hry s názvem SIXBALL otevřela nová cesta k intenzivnímu procvičení nejen fyzické kondice, ale také postřehu, motoriky, či schopnosti soustředit se a to velmi dynamickou a zábavnou formou. Návštěvníci veletrhu SPORT Life si jako první mohli vyzkoušet netradiční sport SIXBALL, jehož charakteristikami je malé uzavřené hřiště, elektronické branky a rychlá postřehová hra s využitím odrazů míče o stěny. Možnost zahrát si tento sport měli zájemci napříč všemi věkovými kategoriemi a dokonce i ti, kteří bojují s nějakým handicapem. Sixballový zápas si tak užili žáci z Centra Kociánka, nebo z Nadačního fondu Emil. SIXBALL zaujal také profesionální sportovce, kteří byli překvapeni zejména tím, jak je při hře potřeba zapojit nejen celé své tělo, ale především plnou pozornost, díky čemuž dochází i během krátké doby zápasu k uvolnění velkého množství energie.

  Co je to SIXBALL a jaká má pravidla?

  SIXBALL je míčový sport, který se odehrává ve speciálním uzavřeném hřišti o rozměrech 5 x 5 x 2,5 m. Hrací prostor je rozdělen na čtyři shodné rovnoramenné trojúhelníky, které vymezují prostor pro jednotlivé hráče. Na obvodových stěnách jsou za každým hráčem umístěny branky s elektronickými panely pro záznam gólů, které se zobrazují i na displejích.

  Úkolem každého hráče je dát co nejvíce gólů do branek soupeřů a zároveň ubránit tu svou. Vyhrává ten, kdo dostane nejméně gólů. Hraje se na žíněnce vkleče nebo v tzv. dynamickém sedě. Hra je bezkontaktní, hráč využívá pouze svůj vymezený prostor. Do míče se trefuje otevřenou dlaní a může se využívat jeho odrazu o zdi, podlahu i strop, nesmí se ale žádným způsobem zastavovat. SIXBALL hrají obvykle 4 hráči najednou. Další varianta, která se osvědčila zejména pro trénink fotbalistů, se odehrává ve stoje, kdy se hraje nohama bez použití rukou.

  [kads group=“300×250″]
  Kdo si může SIXBALL zahrát?

  SIXBALL je určen pro každého ve věku od 3 – 99 let. Nejvíce se osvědčil jako doplňkový trénink pro aktivní sportovce. Efektivní a zábavné cvičení nabízí také lidem, kteří bojují s nějakým handicapem, nebo se snaží opět dostat do formy po utrpěném úrazu. Další výhodou je, že ke hře není potřeba žádné speciální vybavení ani předešlé zkušenosti.

  Proč SIXBALL hrát?

  Dynamika a nevypočítatelnost hry nutí zapojit všechny smysly hráče. Procvičuje motorické dovednosti, trénuje soustředěnou pozornost i schopnost rychle reagovat. Udržuje také celkovou fyzickou kondici, odbourává tuky a stimuluje přirozené procesy těla. Zároveň však přináší zábavu, adrenalin a vytváří příjemný prostor pro budování vztahů.

  SIXBALL vytvořil Juraj Skrip, bývalý československý reprezentant a trenér v zápasení, který je v současnosti ředitelem ZŠ. Juraj už více jak rok sleduje přínosy sportu na dětech, se kterými trénuje, a je nadšený: „Děti hrají SIXBALL v naší škole i o přestávkách, ale vůbec si neuvědomují, že sportují. Baví je to a dokáží se pak v hodině mnohem lépe soustředit… Už nemáme necvičících žáků.“  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje

  Super Magazín

  Chceš mít aktuální přehled o publikovaných článcích? Zanech nám svůj e-mail.