6.6 C
Prague
Středa, 1 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  AKTUÁLNĚ: Cepek končí u florbalové reprezentace!

  Sympatický kouč českého mužského týmu Radim Cepek po 4 letech rezignoval. Oznámil to komisi, která by měla během víkendu zvolit nástupce.


  ,,Jsem trenérem reprezentace 4 roky. Poslední 2 roky byly náročné a příliš se nám nedařilo. Doufal jsem, že se to zlomí na Mistrovství světa v Rize, což se nestalo. Bylo to těžké rozhodnutí, nad kterým jsem přemýšlel od konce šampionátu. Musel jsem si to nechat trochu uležet, několikrát jsem změnil názor, ale věřím, že to bude pro reprezentaci nový impuls a toto řešení bude nejlepší,“ řekl sympatický trenér.

  Největším úspěchem Radima Cepka byl bezpochyby bronz na MS 2014, kdy Češi porazili v boji o 3.místo Švýcarsko. Na posledním mistrovství si umístění vyměnili.

  Kdo bude novým trenérem není dosud jasno. Mezi největší favority patří Fin Petteri Nikky nebo Švéd Jan Erik Vaara. Oba vedly národní týmy, mají zkušenosti na rozdávání.

  Expert SMAGu: ,,Není snadné trénovat tým, který 2 roky končí na nepopulárním 4.místě. Radim Cepek odvedl kus práce, objevil mnoho hráčů, kteří jsou nyní tahouni svých ligových týmů. Je samozřejmě lepší skončit nyní, než za rok. Nový trenér bude mít více času na přípravu, jak na MS, tak na Světový pohár v Polsku. Nebude ovšem v lehké pozici. Co se týče angažování zahraničních trenérů…můžeme se přiblížit hře Finska i Švédska. Naši hráči mají potenciál hrát rychlé sklepávané přihrávky, jako oba finalisté posledního MS. Otázkou však je, zda – li se z týmu takto nevytratí ,,český duch“.“

  Kam Cepek zamíří dál, není jasné. Má zkušenosti s hraním v Česku, nebo i Švýcarsku, kde i trénoval. Spekuluje se také o místě ve florbalové komisi, kde by mohl alespoň trochu zasahovat do situace v národním týmu…


  [ssba]

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje