6.6 C
Prague
Čtvrtek, 2 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Agassi superkoučem Djokoviče nakonec nebude, pracuje na částečný úvazek


  Spolupráce Novaka Djokoviče a Andreho Agassiho bude pokračovat i po French Open, které pro Srba Novaka Djokoviče nedopadlo dobře. Nebude to ale plánovaná velká spolupráce superkouče Agassiho s Djokovičem, ale jen jakási spolupráce na částečný úvazek i bez nároku na odměnu.

  Druhý tenista světového žebříčku se dal dohromady s bývalým úspěšným Američanem těsně před pařížským grandslamovým podnikem. „Když mě Novak Djokovič bude chtít vidět na svých zápasech, přijedu,“ řekl Agassi v rozhovoru pro televizní stanici Eurosport. Oba tenisoví velikáni se dohodli ještě před French Open. Třicetiletý Srb v zimě po třech letech ukončil spolupráci se superkoučem Borisem Beckerem a nedávno rozpustil celý realizační tým.

  Sedmačtyřicetiletý Agassi, žijící s rodinou v Las Vegas, už dříve avizoval, že může být Novaku Djokovičovi k dispozici jen na grandslamové turnaje a turnaj v Indian Wells. Agassi tvrdí, že kdyby to nebyl právě Djokovič, k tenisu by se nevrátil. „Měl jsem touhu to zkusit a být s ním úspěšný. No, na French Open nám to spolu nevyšlo,“ prozradil Agassi, proč výzvu přijal. Předchozí nabídky přitom odmítal. Sám ukončil kariéru před deseti lety, trofejí z grandslamů má osm.

  Novak Djokovič se na kurtech trápil, od loňského léta vyhrál jediný turnaj. Agassi kývl a žádnou odměnu od něj nebere. „Nechci peníze, chci mu jen pomoct. Pro tenis je takový člověk jako Andre Agassi úžasný. Je mu třicet let, vyhrál dvanáct grandslamů a určitě může vyhrát další. Je to fajn kluk a může být inspirací pro další. Občas člověk následuje své srdce,“ míní Agassi.

  [ssba]


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje