Události uplynulého kola ePojištění.cz ligy

Také 14. kolo ePojištění.cz ligy nebylo chudé na zajímavé okamžiky. Pojďme se společně podívat na ty nejzajímavější z nich a připomenout si tak uplynulý fotbalový víkend.

Dušínové ještě nevymřeli


Říká se, že fair-play ve sportu je v současné době, kde se na vrcholové úrovni točí vše kolem peněz, prakticky na vymření. Naštěstí ještě stále existují čestní chlapi jako je Antonín Rosa. Ten v duelu mezi domácí Jihlavou a Zlínem přiznal, že tečoval Hnaníčkovu střelu on, nikoliv nikdo z hostujících hráčů, a tak rozhodčí upravili původní verdikt a uznalu Zlínu vedoucí branku původně neplatnou pro ofsajd. Jeho gesto navíc umocňuje fakt, že Jihlava hraje o holé přežití v soutěži a rve se o každý bod. Jen houšť a větší kapky!

Trpišovského lesk ochabuje?

Slovan Liberec byl před sezonou pasovaný do boje o pohárovou Evropu. Zvlášť, když mužstvo kormidluje Jindřich Trpišovský, považovaný širokou veřejností za nejprogresivnějšího kouče v naší zemi. Jenže fotbalisté zpod Ještědu se trápí v Evropské lize a hlavně na domácí scéně. Jistě, objektivně je třeba přiznat, že mužstvo kosila marodka, v mnohých zápasech navíc Libereckým scházelo tolik potřebné štěstí.


Jenomže výbuch v derby s Jabloncem a porážka 0:3 již žádnou obhajobu nezaslouží. Liberecký zmar nejlépe dokumentovala neproměněná penalta ještě za bezbrankového stavu. Kdoví, třeba v zimní přestávce již nebude boss Ludvík Karl Trpišovskému v odchodu do Sparty bránit…

 Změna na čele tabulky střelců

Davida Lafatu vystřídal v tabulce ligových kanonýrů Škoda. Ne Milan, jak by možná ještě před pár týdny fanoušci předpokládali, nýbrž jeho bratr Michal, hájící barvy Zbrojovky Brno. 28letý borec, který v nedávném rozhovoru přiznal, že se nedávno zbavil závisloti na nikotinu, udivuje celou ligu. Proti Příbrami se blýskl dvěma brankami a ačkoliv to Zbrojovce stačilo pouze na remízu, 10 ligových branek a aktuálně vedoucí pozici v tabulce střelců mu už nikdo nevezme.

Šlágr bez branek

Kdo čekal ofenzivní podívanou, musel být zklamaný. Šlágr mezi Mladou Boleslaví a Viktorií Plzeň skončil bez branek a navíc byl chudý i na šance. S bodem budou zřejmě přece jen spokojenější Středočeši, neboť územní převahu si vytvořili hosté z Plzně. V konečném součtu ale může bodík pomoci i svěřencům Romana Pivarníka, to se ale ukáže až na konci sezony.

Zlín prolomil tabu

Že hráč, toho času hostující z mateřského klubu v jiném oddíle, nemůže nastoupit v zápase proti mužstvu, kterému patří, je v Česku běžná praxe. Dosud ovšem pokaždé platilo, že tuto klauzuli ve smlouvě tým, jenž má daného hráče v kádru, v tichosti přešel a smířeně poslal do boje náhradníka. Zlín ovšem prolomil ledy a neváhal vysázet částku pohybující se dle informací médií kolem 200 tisíc korun za start Harise Harby v Jihlavě.

Bosenský útočník je ve Zlíně na hostování právě z Vysočiny. I když podle svých slov již nechce v Jihlavě působit, přesto podle dodatku ve smlouvě mohl nastoupit jen za cenu zaplacení pokuty. Tu Zlín neváhal vyložit na stůl a ukázal, že s útoky na poháry to myslí opravdu vážně. Ačkoliv se Harba v utkání střelecky neprosadil, kouč Bohumil Páník měl pro jeho počínání na hřišti slova chvály.



Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup