6.6 C
Prague
Pondělí, 20 března, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Z čeho má strach slon a co dalšího jste o těchto zvířatech ještě netušili?

  Svou velikostí budí slon respekt. Sledovat ho z bezpečné vzdálenosti výběhu v zoologické zahradě může být poměrně poutavé. Měli byste se ovšem chtít vyhnout setkání s ním ve volné přírodě? A co zajímavého možná o těchto krásných stvořeních ještě netušíte?

  Podle zoologů jsou velmi inteligentní (přibližně jako čtyřleté děti), mohou se pyšnit dobrou pamětí, ale také jsou skutečně nebezpeční. Zejména samci v období říje se vyznačují notnou agresivitou.

  To, že se mají strach z myší, je podle chovatelů jen mýtus podpořený tvůrci animovaných filmů. Humorný kontrast obrovského živočicha, který se bojí toho malého, však pravdivý je. Sloni se podle zkušeností i z českých zoo obávají i včel, což zejména v oblastech Afriky využívá i člověk.

  Tito chobotnatci tak představují velmi zajímavé tvory, kteří si zalouží naši pozornost i nad rámec roztomilých zobrazení z pohádek. Zajímají vás detaily nejen o jejich reálném životě, ale i o symbolickém významu? Vítejte.

  Zajímají Vás také věci mezi nebem a zemí? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Například úvahu o  ezoterice či o stromu života.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje