6.6 C
Prague
Pondělí, 20 března, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Vytvořte si v koupelně tropický ráj. Které rostliny se tam hodí?

  Koupelna je místo, kde máme možnost nabrat síly a alespoň chvilku denně ve sprše nebo ve vaně relaxovat. Pokud bude i na pohled příjemná, pocit odpočinku se ještě umocní. Jaké rostliny pro tento prostor zvolit a které posadit na nábytek na míru?

  Bez údržby, přesto krásné

  více v článku...

  Možná i vás v nejbližší době čeká rekonstrukce koupelny a hledáte inspiraci, jak do místnosti vložit všechny prvky tak, aby byla praktická i harmonická. Nebo jen sháníte nové tipy, jak si vylepšit již stávající prostor. Jedno je ale jisté – bez zeleně je celkový dojem z koupelny jen poloviční. Nemusíte přitom mít nikterak prostornou, světlem oplývající místnost, abyste si vytvořili malý ráj na zemi. Stačí vám pár rostlin, které nejsou nikterak náročné na údržbu. Které to jsou?

  Kout jako z ráje

  První z rostlin, která v koupelně nesmí chybět, je naprosto nenáročný a skvostně vypadající zamiokulkas. Tento pomalu rostoucí krasavec původem z Madagaskaru si rozhodně zamilujete. Má lesklé listy a dokáže vytvořit dojem tropického ráje i tam, kde není příliš denního světla. Jediné, co rostlina potřebuje, je poměrně prostorný květináč a zálivku jednou za dva týdny. Trochu odstáté vody a je hotovo. Navíc si pomocí listů naklíčíte další rostliny, postupně si tak vytvoříte dokonalou džungli.

  Efektní kapradina

  Ocitnout se uprostřed některého z tropických ostrovních vodopádů se vám může podařit i ve vlastní malé koupelně. Stačí, když si na poličku nad vanou nebo u sprchového koutu umístíte několik kapradin. Nejvíce jim prospívá rozptýlené světlo a vlhké prostředí, což koupelna rozhodně splňuje.

  Kvetoucí kráska

  Další rostlina, které se v koupelně bude dařit, je ibišek čínská růže. Její stálezelené listy jsou potěchou pro oko po celý rok. Málo zaléváte? Listy se mírně svěsí. Tak poznáte, že je pravý čas na doušek vody. Pokud máte v koupelně okno, bude si doslova libovat a odmění vás kvetoucími květy, které jsou opravdu působivé.

  Tropický ráj si můžete vytvořit i ve vaší koupelně.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje