6.6 C
Prague
Pondělí, 26 září, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Výběr zavazadla na motorku podle jejího typu

  Úložný prostor na motorce je důležitý jak pro ty, kteří se na ní pohybují „okolo komína“, tak pro cestovatele vydávající se na dlouhé trasy. S výběrem zavazadla souvisí nejen dostupný objem úložného prostoru, který k uložení svých věcí budete potřebovat, ale také typ vaší motorky. K cestě po městě si vystačíte s menším prostorem, kam za jízdy uložíte osobní věci a při zaparkovaní uschováte přilbu, brýle, rukavice a další potřeby k jízdě. Na daleké cesty budete potřebovat sbalit mnohem více věcí, potřebný prostor se zvětšuje. Jaký typ zavazadel tedy vybrat, aby vyhovoval vašim potřebám a preferencím?

  Pojížďky po městě

  Jestliže na motorce jezdíte například do práce nebo na krátké výlety, určitě vám přijdou vhod uzamykatelné horní motokufry z pevného plastu. Během jízdy do nich pohodlně umístíte batoh, který následně vyměníte za potřeby k jízdě, které se nebudete muset bát v kufru nechat, protože jej bezpečně zamknete.

  Ve městě se často budete proplétat mezi stojícími auty, proto se vám vrchní kufry na moto vyplatí více než boční brašny, které by mohly překážet v úzkých cestách.

  Sportovní vyjížďky

  Při sportovních vyjížďkách se vám však boční motobrašny z textilií nebo plastové boční kufry vyplatí. Nenarušují aerodynamiku, díky svému umístění nabízí umístění věcí co nejblíže těžišti motocyklu a podporuje dobré jízdní vlastnosti vozidla. Na široké nádrže je možnost umístit také tankvaky, jejichž objem je od jednotek po desítky litrů.

  Enduro

  Motocykly pro cestování stvořené vyžadují odolná zavazadla, kterými jsou moto kufry z hliníku. Ty je možné osadit dalšími zavazadlovými nosiči ke zvýšení zavazadlového prostoru.

  Závěrem

  Pokud se chystáte na dalekou cestu, případně vyžadujete lehká zavazadla, vybírejte textilní brašny na moto, v případě dražších variant jsou vodotěsné. Ne vždy jdou však uzamknout. Pokud hledáte spíše odolná zavazadla, která lépe zabezpečí váš náklad, vybírejte plastové, případně hliníkové kufry na moto.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje