6.6 C
Prague
Pondělí, 20 března, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Jak si vybrat zahradní nábytek na dlouhá léta?

  Vybrat zahradní nábytek je na první pohled jednouché, ale jakmile se ponoříte do stylů, typů, materiálů a módních trendů, už to taková legrace není. Takže – jak si vybrat zahradní nábytek, který vám vydrží dlouhá léta?

  více v článku...

  Najděte správný materiál

  Jedním z nejvíce matoucích aspektů objevování toho, jak si vybrat venkovní nábytek, je široká škála materiálů na trhu. Může být obtížné zjistit, který je pro vaše potřeby nejlepší, ale každý má své výhody a nevýhody, které je třeba mít na paměti.

  • Ratan

  Ratan je k dispozici v různých stylech, tkaninách a materiálech, které se drasticky liší kvalitou. PE je syntetická polyetylenová pryskyřice, která napodobuje přírodní proutěný ratan. Na rozdíl od přírodního ratanu je PE ratan daleko odolnější a v důsledku toho vyžaduje méně údržby, je také schopen zvládnout mnohem nepříznivější počasí s minimálním opotřebením. S přírodním proutěným ratanem budete muset svůj nábytek ponechat uvnitř a pravděpodobně jej ošetřit, abyste maximalizovali jeho životnost. Nicméně právě ratan, ať už přírodní nebo umělý, je hitem této sezóny. Jak se můžete přesvědčit na gardenway.cz, vyrábí se jak v moderních odstínech a minimalistických tvarech pro moderní interiéry, tak i v barvách a křivkách pro tradičnější zahrady. 


  Sada terasového nábytku Technorattan, foto Gardenway.cz
  • Dřevo

  Dřevo je jednou z nejklasičtějších možností venkovního nábytku a nabídne tradiční, elegantní vzhled. Může však vyžadovat slušnou údržbu. Je to přírodní materiál, rostou na něm spory, lišejníky a s létem se objevují skvrny, takže potřebuje každoroční broušení a olejování. A který typ dřeva vydrží nejvíce? 

  Teak, přirozeně dobře vypadající materiál, obsahuje vysoké množství oleje, díky čemuž je odolný vůči povětrnostním vlivům a je schopen odolat proměnlivému britskému klimatu. Neupravený teakový nábytek časem změkne do stříbrošedé barvy.

  • Kov

  Hliník a ocel jsou dva nejpoužívanější materiály pro kovový venkovní nábytek. Ten druhý, i když je tradičnější, má více potenciálních problémů. Ocel je extrémně robustní a v minimalistickém prostředí může vypadat úchvatně, ale je velmi těžká a jako každý železný kov nakonec zreziví.“

  Z těchto důvodů je hliník oblíbenější volbou. Hliníkový nábytek si pravděpodobně oblíbí ti, kteří upřednostňují modernější vzhled svého venkovního prostoru. K dispozici je široký výběr stylů s rámy a polštáři v různých barvách. Hliníkový nábytek je lehký, nerezový a snadno se udržuje. Je ale důležité, aby rám měl plně svařované spoje a byl ošetřen několika vrstvami vysoce kvalitního laku.


  Moderní kovový nábytek na terasu se silnými polštáři, foto Gardenway.cz
  • Sklo

  Sklo se ve venkovním nábytku příliš nepoužívá, ale pokud si vyberete stůl se sklem, mějte na paměti některá bezpečnostní hlediska. „Je důležité hledat tvrzené bezpečnostní sklo, i minimální tloušťce 8 mm.

  • Plast

  Plastová nábytek nemusí být jenom židličky z hobbymarketu, které se při větší zátěži zlomí. I plastový nábytek může být hezký a kvalitní. Nicméně, stejně jako u všech materiálů, i zde kvalita zvyšuje cenu. 

  Dvakrát měř a jednou kupuj

  Velikost vaší zahrady bude největším omezením toho, jakou sestavu nábytku si vyberete. Zpravidla se snažte nezaplnit více než dvě třetiny plochy vaší terasy nábytkem, protože to může vypadat přeplněně.“

  Pamatujte, že méně je více. Potřebujete prostor, aby se všichni mohli cítit pohodlně, ale také ponechat prostor, aby se hosté mohli snadno procházet. Rohové sedací soupravy a sedací soupravy ve tvaru L jsou dobrým způsobem, jak například dobře využít dostupný prostor.


  Moderní kovový nábytek na terasu se silnými polštáři, foto gardenway.cz

  Jedna věc, kterou lidé často zapomínají, když zjišťují, jak nakupovat venkovní nábytek, je důležitost hmotnosti. Stejně jako u velikosti je užitečné mít na paměti, jak těžké – nebo lehké – vaše kousky jsou. V ideálním případě zvolte nábytek, který je dostatečně robustní, aby odolal českému počasí, ale ne tak těžký, aby byl problém jej stěhovat.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje