6.6 C
Prague
Pondělí, 26 září, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Vrbovi koně aneb které tváře ještě zabojují o Euro?

  Již příští sobotu začne česká reprezentace sérii přátelských duelů, ve kterých se může trenérovi výkonem zalíbit nejeden hráč, jenž dres se lvíčkem na hrudi navlékal dosud pouze sporadicky. Dvojzápas se Srbskem a Polskem může být zajímavou konfrontací nejen kvůli odlišným stylům obou soupeřů, ale i absenci tlaku na výsledek. Kdo by tedy mohl fanoušky a realizační tým nejvíce zaujmout? V článku jsme se zaměřili na hráče hrající v zahraničí.

  Tomáš Vaclík

  Hned první jméno seznamu může jistě vyvolat diskuze, z hlediska Tomáše Vaclíka jde ale především o to, jestli i v nepřítomnosti Petra Čecha, nebo po jeho případném reprezentačním konci udrží místo dvojky resp. potenciální jedničky. Na záda už mu dýchá mladší kolega Koubek a basilejský brankář tedy bude chtít využít každé šance, kterou mu trenér Vrba dá, aby si své místo pojistil.


  Theodor Gebre Selassie

  Exliberecký obránce Werderu Brémy vykazuje v posledních měsících stabilní formu. Šanci by mohl dostat místo Pavla Kadeřábka, jehož Hoffenheim v Bundeslize zatím tápe a musel se odhodlat ke změně trenéra. Další alternativou je přesun na levý kraj a vystrnadění hříšníka Davida Limberského ze sestavy, kam se vrací po dvojzápasovém půstu.

  Daniel Pudil

  I Daniel Pudil, momentálně hostující v Sheffieldu Wednesday, by mohl promluvit do sestavy kouče Vrby. V probíhající sezoně The Championship si zatím připsal na své konto devět zápasů, ve kterých vstřelil jeden gól. Výhodou mu může být univerzálnost, dokáže zahrát jak na kraji obrany, tak v záložní řadě.

  Kamil Vacek

  Už snad nikdo nečekal, že by o nominaci mohl zabojovat i kmenový hráč Sparty a bývalý hráč mj. italské Verony či německého Biefeldu. Na hostování v polském Piastu Gliwice udivuje letos Vacek svou herní inteligencí a poctivou defenzivní prací nejednoho fotbalového fanouška a začalo se spekulovat i o jeho přestupu do některého z polských velkoklubů. Dostane od Vrby ještě šanci?

  Jaroslav Plašil

  Není snad v internetových diskuzích při každém blížícím se mezistátním zápase propíranější jméno, než Jaroslav Plašil. Většinou jsou to hlasy negativní, středopolař hrající momentálně ve francouzském Bordeaux totiž opakovaně nenaplňuje představy a parametry fanoušků o středním záložníkovi reprezentace. Především za éry Michala Bílka byla tato „nenávist“ nejmarkantnější. Faktem ovšem zůstává, že Plašil je jedním z mála krajánků, kteří v zahraničí pravidelně hrají a jdou na ně pozitivní reference. Euro ve Francii bude zřejmě poslední Plašilovou šancí, jak si české fanoušky alespoň částečně udobřit, dostane k tomu od trenéra příležitost?

  Matěj Vydra

  Poněkud zapomenuté zůstává letos na podzim jméno Matěje Vydry v českých i anglických médiích. V případě mladého útočníka snad ještě nemůžeme mluvit o stagnaci, nicméně v posledních měsících se zdá, že spíše než soupeřovi obrany rozbíjí Vydra svojí pozici na hrotu českého národního týmu. Nejprve ho s velkou pompou po postupu do Premier league vykoupil anglický Watford, aby ho následně nepustil na vysněné domácí Euro do 21 let a posléze potupně poslal na hostování do Readingu, hrajícího druhou anglickou ligu. Kdo čekal, že se ve velmi dobře známé soutěži Vydra rozstřílí, ten se (prozatím) šeredně mýlil, svou první branku vsítil odchovanec Jihlavy až na začátku listopadu. Doufejme nejen pro dobro české reprezentace, že Vydra ještě rozpomene na své parádní výkony z předminulé sezony a nenechá kouče Vrbu na pochybách.


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje