6.6 C
Prague
Čtvrtek, 2 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  V průmyslu se začíná šetřit: nejen provoz a vytápění, ale i osvětlení

  Všude kolující napětí se protkává také do průmyslových odvětví, které (stejně jako jiné obory) nečeká podle posledních predikcí ten nejlepší rok. Jak hospodářský cyklus naznačuje, stejně jako okolnosti posledních měsíců, čeká nás období recese a energetické krize a je otázkou, jak dlouho bude období trvat. A tak se i v průmyslu začíná šetřit. Výrazně to pociťuje nejen provoz, ale šetří se také na vytápění i osvětlení.

  Kdo je připraven, není překvapen

  I když stále existují názory, že si následující měsíce malujeme příliš černě, průmyslové společnosti chtějí být připraveny. Ne nadarmo se říká, kdo je připraven, není překvapen. A tak s výrazným snížením nákladů na provoz, vytápění a osvětlení začínají už nyní. Nejen, že tím udržují více peněz v podnikatelské kase, ale také tím předchází dopadům energetické krize.

  Kromě propouštění nebo vyřazování mnoha strojů z provozu dochází také k přestupu na ekologičtější a také ekonomičtější vytápění. Snižují se teploty na pracovištích a pořizuje se úspornější průmyslové osvětlení.

  Pomoc od státu

  Pozitivní na jednu stranu je také jistá míra státní pomoci. Kroky k úspornému a také hospodárnějšímu fungování společnosti jsou samozřejmě na místě, národní pomoc průmyslovým podnikům však také minimálně s cenami za energie může pomoct. A podle mnoha analytiků by právě ona mohla znamenat to, jak dlouho setrvají mnohé podnikatelské subjekty v této branži.

  Co se týče blížící se recese, aktuálně se setkáváme pouze s takzvanou mělkou recesí, kdy se omezují hlavně spotřeby domácností. Na průmyslová odvětví to zatím nemá výrazný vliv, ovšem zpomalení ekonomiky se v nadcházejícím čtvrtletí očekává. Už poslední čtvrtý kvartál tohoto roku ukáže, jak moc velké zpomalení ekonomiky je ve hře, respektive jak tvrdý pokles HDP je aktuálně na stole a co lze očekávat v nadcházejících měsících.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje