6.6 C
Prague
Sobota, 22 ledna, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Trenérská tajenka rozluštěna: Spartu povede Stramaccioni

  Od příští sezony povede pražskou Spartu nový trenér. Po Petru Radovi k mužstvu nastoupí 41letý Andrea Stramaccioni, jenž v minulosti vedl například Inter Milán, Udine a v této sezoně vedl řecký Panathinaikos Athény.


  Dohodu, která podle listu Gazzetta dello Sport slibuje Stramaccionimu dvouletou smlouvu s ročním platem 1,5 milionu eur (zhruba 40 milionů korun), by měl kouč svým podpisem potvrdit v úterý.

  Za poslední rok se jedná již o čtvrtou změna na trenérském křesle. Po Zdeňku Ščasném převzal mužstvo provizorně David Holoubek, kvůli úspěchům v Evropské lize ovšem dostal šanci připravovat mužstvo i přes zimní přestávku, přestože oficiálně byl jako hlavní kouč veden Tomáš Požár, neboť David Holoubek stále nedisponuje potřebnou A licencí.

  Výše jmenované trenérské duo ovšem vydrželo na jaře jen pár zápasů, než bylo od áčka přesunuto zpět na původní pozice, tedy v případě Tomáše Požára na post sportovního manažera, David Holoubek se vrátil k mládeži. Mužstvo poté převzal Petr Rada, který i přes poměrně slušné výsledky na lavičce pokračovat nebude, což bylo patrně jasné již od počátku jeho angažmá.

  Sparta tedy vstoupí do nové éry pod zahraničním trenérem. Bude jeho mise úspěšná, nebo skončí krachem jako třeba Holanďan Alex Pastoor ve Slavii?

  Foto: alchetrom.com   

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje

  Super Magazín

  Chceš mít aktuální přehled o publikovaných článcích? Zanech nám svůj e-mail.