6.6 C
Prague
Pondělí, 20 března, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Svařovací technika: Tipy pro výběr nové svářečky

  Svařovací technika je nabízena s různými specifikacemi, finální výběr tak může být poněkud složitý. Proto se hodí znát pár základních typů, které vám při výběru nové svářečky pomohou. Díky tomu zvládnete vybrat ten pravý model pro své potřeby.

  Rozměry a hmotnost

  více v článku...

  Svařovací technika je rozdělována dle mnoha různých parametrů – záleží tak hlavně na vás, podle kterých se rozhodnete hledat ideální produkt. Jednou z důležitých vlastností jsou rozměry a hmotnost. Svářečka pro práci pouze v dílně může být klidně větších rozměrů a hmotnosti. Pokud však chcete svařovat i venku a svářečku přenášet, pak se při výběru zaměřte hlavně na kompaktní rozměry. Ty nabídne například invertorová svářečka, která má navíc široké využití.

  Svařovací proud

  Svářecí technika je často rozdělována také podle svařovacího proudu a zatěžovatele svářečky. Jedná se o velmi důležitý parametr, jelikož určuje, k čemu lze svářečku využívat. Potřebný proud lze snadno vypočítat – vynásobte průměr svařované elektrody čtyřiceti. Dostanete představu o minimálním potřebném proudu. Údaj zatěžovatele je udáván v procentech a říká, jak dlouho můžete bez přerušení pracovat. Pokud je hodnota 60 %, znamená to, že můžete šest minut pracovat, ovšem čtyři minuty pak svářečka potřebuje pro chlazení.

  Svařovaný materiál

  V neposlední řadě je samozřejmě důležité zvážit, jaké materiály chcete pomocí svářečky svářet. Pro svařování oceli jsou určeny svářečky MMA, MIG/MAG a TIG. Ovšem pro jiné materiály může být výběr poněkud specifický. Jestliže si nevíte rady a chcete mít jistotu, neváhejte se obrátit na zkušené prodejce. Ti vám s výběrem rádi pomohou a s jistotou tak objednáte ideální svářečku.

  Výběr svářečky není zrovna hračka, ovšem jakmile se zorientujete v jednotlivých parametrech, jistě to zvládnete.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje