6.6 C
Prague
Čtvrtek, 2 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Suverénní Chodov postoupil do Superfinále, druhá série je velmi vyrovnaná


  V nejkratší možné době si florbalisté Chodova poradili s brněnskými Buldoky a podruhé v klubové historii si zajistili postup do Superfinále. V prvním utkání Chodov svého soupeře dokonce deklasoval desetigólovým rozdílem, zbylé tři zápasy sice byly vyrovnanější, za delší konec ale vždy tahal favorizovaný vítěz základní části. Série se lámala především v sobotním třetím duelu, kdy o vítězství Chodova 5:4 rozhodl šest vteřin před koncem zápasu Tomáš Sýkora. V nedělním čtvrtém zápase si hlavní slovo vzal Petr Pražák, jehož hattrick Pražanům výrazně pomohl k výhře 8:6 a zároveň ukončil Brňanům sezonu.

  Florbal Chodov – ITelligence Bulldogs Brno
  4:0 na zápasy (11:1, 3:2, 5:4, 8:6), Chodov postupuje

  Nejproduktivnější hráči série: 1. Patrik Dóža (Chodov) 12 (4+8), 2. Miloš Tyl (Chodov) 9 (6+3), 3. Tom Ondrušek (Chodov) 9 (5+4)

  Druhá semifinálová série mezi Mladou Boleslaví a Vítkovicemi je o poznání vyrovnanější. Oba týmy zatím beze zbytku dokázaly využít výhody domácího prostředí a po čtyřech utkáních je tak stav série 2:2. Všechny zápasy provázel tuhý boj a rozhodovalo se zpravidla až v úplném závěru. Hned první střetnutí v Boleslavi mělo napínavou zápletku. V čase 59:50 vyrovnal na 5:5 mladoboleslavský Jan Jelínek a posunul utkání do prodloužení. V něm pak po osmi minutách rozhodl Jiří Bouška a Mladá Boleslav získala důležitý první bod. I k tomu druhému si Středočeši pomohli obratem ve skóre. Po dvou třetinách druhého duelu prohrávali 4:5, díky gólům Gwuźdźe a Natova v poslední dvacetiminutovce ale znovu dokázali zvítězit 6:5. Pak se série přesunula do Ostravy, kde se naopak dvakrát radovali Vítkovičtí. Nejprve vyhráli 3:2, o což se výraznou měrou skvělým výkonem zasloužil především brankář Lukáš Souček, který kryl 34 mladoboleslavských střel. Zatím poslední čtvrté utkání pak bylo nejjednoznačnější, Vítkovice zvítězily 7:4, hattrickem se v jejich dresu blýskl Josef Rýpar.

  Technology Florbal Mladá Boleslav – 1. SC Vítkovice Oxdog
  2:2 na zápasy (6:5p, 6:5, 2:3, 4:7)

  Nejproduktivnější hráči série: 1. Jan Natov (Mladá Boleslav) 7 (5+2), 2. Josef Rýpar (Vítkovice) 6 (5+1), 3. Ladislav Gál (Vítkovice) 5 (4+1)

  Napínavý boj o postup do letošního Superfinále bude pokračovat už dnes – ve středu šestého dubna – ve 20:15 v Mladé Boleslavi. Šestý zápas se bude hrát v Ostravě v pátek od devatenácti hodin. Velké Superfinále je pak na programu v neděli sedmnáctého dubna v pražské O2 aréně. Chodov už v něm má účast jistou a může tak stále snít o historicky prvním klubovém titulu. Jestli mu v cestě bude stát Mladá Boleslav nebo Vítkovice, ukáží následující dny.


  Zdroj fotografie: www.florbalchodov.cz

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje