6.6 C
Prague
Čtvrtek, 2 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Superpřestup v Superlize


  Klub z Mladé Boleslavi stále více dává najevo své mocenské ambice a především materiální možnosti. O jejich touze stát se velkoklubem evropského měřítka bylo napsáno již hodně a Technology florbal MB se tím ani nijak netají. Cestě za svým cílem jsou ochotni dát mnohé.  A podle toho také vypadá letní přestupový trh kde se právě Bolka dlouhodobě stará o největší přestupy sezóny. Postupně tak vznikl tým s kostrou tvořenou hlavně „nakoupenými jmény“jako Jan Jelínek, Jiří Curney, David Rytych a Petr Kološ, loni přibyl Jan Natov a Petr Krzyžanek. Letošním hlavním letním přestupem by mělo být posílení o nejlepšího střelce základní části a člena širšího reprezentačního kádru Radka Krajcigra z Bulldogs Brno. Ambiciózního mladíka, který dokázal dát v právě končící sezoně 51 gólů, když nastřílel 39 branek v základní části, v play off přidal dalších 8 a se 4 pohárovými trefami pak pokořil úctyhodnou padesátku.

  O transferu se již delší dobu šuškalo v kuloárech, ale až tento týden to potvrdil jak hráč, tak brněnský klub. „Radek Krajcigr v klubu pokračovat nebude. Odehrál v naší první lajně fantastickou sezonu, byl u nás na hostování z Pardubic a měli jsme pochopitelně zájem dle předchozí dohody s Pardubicemi jednat o jeho přestupu. Stejně tak jsme s ním průběžně řešili jeho další profesní i osobní plnohodnotné zapojení v Brně. Nicméně nás v minulém týdnu informoval, že dostal jinou nabídku, a tu se rozhodl přijmout,“ prozradil prezident brněnského klubu Miroslav Mikšl. Sám hráč pro server florbal.cz vysvětluje: „Není to tak, že bych v Brně byl nespokojený. Odehrál jsem nejlepší sezonu kariéry a musím za to poděkovat. Ale přišla nabídka a sešlo se několik věcí, kvůli kterým jsem se rozhodl zase zkusit něco nového“.

  Jenže rodák z HavlBrodu v Brně pouze hostoval, stále má ještě platnou smlouvu v týmu Sokola Pardubice. O jeho vztahu s bývalým klubem však nepřímo vypovídá i to, jak narychlo se právě letošní hosotování v Brně domlouvalo. Pardubický funkcionář a tahoun týmu v jedné osobě Martin Zozulák vysvětluje: „Těsně před sezonou podepsal 3letou smlouvu a oznámil, že chce odejít do Brna. Každopádně u nás má stále ještě 2letý kontrakt“. Připouští také, že v kontaktu s Mladou Boleslaví sice Pardubice jsou, že jej zájem o Krajcigra nepřekvapuje, ale že zatím nebude poskytovat žádné detaily.
  Stejný přístup zaujímá i mladoboleslavský zájemce o střelcovy služby a potvrzuje že nová sezona začíná koncem posledního zápasu té předchozí. „Vzhledem k tomu, že jednání s Pardubicemi, kde má Radek platnou smlouvu, ještě de facto nezačalo, nemohu se nyní k této věci konkrétně vyjadřovat. Mohu pouze potvrdit, že o Radka delší dobu stojíme a on má zájem působit v Mladé Boleslavi, kde by měl v blízké budoucnosti nastoupit do zaměstnání,“ sdělil Florbal.cz generální manažer klubu Tomáš Pacák.

  Všechno tedy nasvědčuje tomu, že se chystá opět velká „letní pecka“. Ta která loňského finalistu nejspíš posune opět blíže k zisku vytouženého titulu v Superfinále. Nepředbíhejme však, ještě neznáme mistra ani letošní sezony. Toho ale poznáme již tuto neděli kdy se v pražské O2 aréně odehraje nejdůležitější zápas sezony. SUPERFINÁLE FLORBALU 2016

  Citace převzaty z florbal.cz / foto: MADstudio


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje