6.6 C
Prague
Pondělí, 6 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Senzace z Walesu do semifinále? Proti bude sebevědomá Belgie

  Před několika měsící se postarali fotbalisté Walesu o velké překvapení, když dokázali postoupit na EURO do Francie. Ve skupině za sebou nechali i velkého ostrovního rivala z Anglie. A když si poté v osmifinále poradili se Severními Iry, o senzaci bylo postaráno. Dnes mohou Gareth Bale a jeho spoluhráči posunout metu ještě dále. Soupeřem bude Belgie, která o kolo dříve vypráskala Maďary.


  Wales – Belgie (21:00, Lille)

  O Waleském zázraku již bylo napsáno mnoho. Země s červeným drakem na vlajce nepřestává udivovat fotbalovou veřejnost a zdá se, že její fotbalisté si se zvířecím symbolem v ničem nezadají. Individualním schopnostem Geretha Balea umně sekundují Aaron Ramsey či Ben Davies. Celý Wales teď věří, že se nenajde žádný princ, který by draka dokázal zničit. A že se takový neobjeví ani v belgických řadách. „Víme, jak skvělým mužstvem Belgie je, a moc se na toto utkání těšíme. Přijeli jsme sem proto, že chceme hrát tyto velké zápasy. Rozhodně se nebojíme. Jdeme do zápasu s tím, že chceme postoupit. A když to nevyjde, odneseme si alespoň cenné zkušenosti,“ prohlásil Bale.

  Také on si jistě moc dobře pamatuje, že to bylo právě vítězství 1:0 nad Belgií, které poslalo Wales na šampionát do Francie. A kdo jiný mohl být autorem postupové branky, než sama hvězda Realu Madrid? „Určitě budeme vycházet z kvalifikačních utkání. Víme, jak proti Belgii máme hrát,“ varuje hráč, jehož hlavu zdobí culík. „Budeme pro ně jako jakýsi tréninkový mančaft. Doufejme, že se jim dostaneme do hlavy. Pak se uvidí,“ uvedl Bale a opět nezapomněl poděkovat fanouškům. „Samozřejmě chci našim příznivcům poděkovat. Jak už jsem řekl mnohokrát, chci, aby na nás byli neustále hrdí.“


  To belgická „gold generation“ věří, že její čas nastal právě nyní. Cokoliv jiného než postup do semifinále by bylo obrovským zklamáním. Zvlášť po smršti, jakou předvedli Belgičané v utkání s Maďarskem, které vyprovodili výsledkem 4:0. Nezaujatý fanoušek nemůže přehlédnout stoupající trend  výkonnosti Belgičanů. Ti jako by se konečně dostávali ze škatulky vynikajících hráčů, kteří ovšem nedokáží svůj um přenést do týmové spolupráce. Proti Maďarsku byl hlavní postavou Eden Hazard, který nejenže dokázal skórovat, ale bylo jej doslova plné hřiště. Záložník Chelsea ale vynechal poslední trénink, jeho start v dnešním zápase tak není stoprocentně jistý.

  Trenér Wilmots ovšem věří, že jeho stěžejní hráč bude připraven. „Děláme všechno pro to, aby byl Eden připraven nastoupit. Byť bych rád řekl, že se tak stoprocentně stane, nemohu to slíbit, ale vážně věřím, že se dá dohromady a nastoupí. To už se nedá říct o stoperu Vertongnenovi, pro nějž šampionát kvůli podvrtnutému kotníku skončilo. Ofenzivní štírek Dries Mertens respektuje sílu svého dnešního soupeře. „Je to velmi nepříjemné mužstvo, hrají se třemi obránci vzadu. Pokud proti nic nehrajete opravdu dobře, máte velký problém,“ uvedl Mertens, jenž varuje před schopností Walesu nečekaně udeřit. „Jejich hra vám dává pocit, že můžete skórovat, ale často se z ničeho nic ujmou vedení právě oni.“

  Belgický obránce Jordan Lukaku nabízí recept na úspěch. „Pokusíme se neutralizovat Ramseyho a Bale, protože jsou to právě oni dva, kteří dělají Wales silnějším.“ Dnešním favoritem bude bezpochyby Belgie, ale v minulosti se již mnohokrát ukázalo, že velké individuality úspěch samy o sobě neudělají. A Walešané věří, že právě týmová bojovnost bude pomyslným jazýčkem na vahách. Červený drak je stále plný chuti chrlit žhavé plameny. Podaří se je Belgičanům uhasit?

  Tip redakce: Větší kvalita na straně Belgie nakonec rozhodne o postupu

  Foto: talksport.com


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje