6.6 C
Prague
Pondělí, 20 března, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Prsten se safírem, nebo raději diamantem?

  Drahé kameny zdobí šperky od nepaměti. Tušíte ale, jaký kámen si vlastně vybrat? Kritérií můžete mít mnoho. Vybírat lze podle toho, jaké působení je jednotlivým kamenům přisuzováno, dle jejich vzácnosti a ceny nebo samozřejmě vzhledu.

  Pokud chce někdo darovat šperk a vyjádřit tím, jak moc mu na obdarované záleží, dost často volí právě šperk s diamantem. Ostatně přesně proto se tolik prodávají zásnubní prsteny s diamantem. Diamant ale nemusí být nutně nejdražší.

  Diamanty nejrůznějších barev

  více v článku...

  Přírodní diamanty se vyskytují v různých barvách, nejvzácnější jsou růžové a modré. Neznamená to však automaticky, že všechny prsteny, náušnice a přívěsky s diamantem v růžové barvě jsou šíleně drahé. Různé barvy je totiž možné vyrobit uměle, ozařováním žlutých a hnědých diamantů. Diamant umíme vyrobit také kompletně synteticky, tohle u nich ovšem vždy musí být uvedeno. Jsou poté levnější.

  Královské kameny safír a rubín

  Korundy neboli safír a rubín jsou od sebe okem nerozeznatelné, museli byste provést spektografickou analýzu. V běžné praxi se červené a růžové korundy prodávají jako rubín, vše ostatní jako safír. Nejvzácnější jsou safíry růžovo oranžové, purpurově fialové a růžové fialové. Vy ale budete nejspíš znát safír modrý. Nutno podotknout, že také korundy se vyrábí synteticky. S těmi pravými se setkáte u opravdu drahých šperků.

  Jak postupovat při nákupu šperků s diamanty a safíry?

  Ocitli jste se v situaci, kdy chcete pořídit prsten se safírem či diamantem? Pak zamiřte do opravdu dobrého klenotnictví a připravte si desítky tisíc korun. Pravé drahokamy něco stojí a dobří prodejci vám jejich pravost ochotně doloží. Ke kvalitním šperkům se dodávají certifikáty, jež jsou zárukou pravosti. Samozřejmě platí, že vám takový prsten vyrobí na míru ve velikosti, kterou potřebujete, ve zlatém či stříbrném provedení. Šperk z prémiového klenotnictví je drahá záležitost, ale získáte k němu všechny potřebné služby.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje