6.6 C
Prague
Úterý, 25 ledna, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Preview: Juniorské Mistrovství Evropy na ploché dráze v Plzni již o tomto víkendu

  O tomto víkendu 16. – 18. června se na plochodrážním stadionu v Plzni na Borech v Univerzitní ulici uskuteční maratón závodů Mistrovství Evropy juniorů v kategorii 250 ccm a 125 ccm (senioři jezdí na půllitrech), který prověří nejen mladé jezdce ale i dráhu a pořadatele z Plochodrážního klubu Plzeň. Pojede se zde druhý ročník Evropského poháru mládeže ve třídě do 250 ccm (neoficiální Mistrovství Evropy v této kategorii).


  Bude zahájen již pátečním tréninkem povinným pro všechny zúčastněné plochodrážníky. Ve startovní listině figuruje 32 jezdců z deseti zemí. Sobota bude vyhrazena pro semifinálové závody. První odstartuje v 11 hodin a druhý v 15. Osm nejlepších z každého semifinále postoupí do nedělního finále, které bude mít svůj start slavnostním nástupem jezdců také v 15 hodin. Českou republiku bude v soutěži reprezentovat pětice jezdců:

  Patnáctiletý Jan Kvěch ve své prozatím krátké plochodrážní kariéře, v loňském roce dokázal zvítězit v Poháru FIM Europe v Divišově ještě na stroji do 125 ccm a rok předtím získal bronzovou medaili v německém Olchingu ve stejné soutěži. Úspěchy, ale již slavil i ve ¨čtvrtlitrech¨ ,vyhrál výborně obsazený mezinárodní závod Jawa Cup v polské Toruni a letos byl druhý ve stejném závodě v Divišově. Spolu s Petrem Chlupáčem vyhrál mezinárodní závody v německém Bielefeldu a ve Slaném. Právě Petr Chlupáč patří k další české naději v tomto závodě. Petr si na 15. narozeniny bude muset ještě několik dní počkat, ale i on už má na svém kontě několik pěkných úspěchů. Před dvěma lety při Poháru FIM právě v Plzni se ¨stopětadvacítkou¨ obsadil páté místo. V sedle dvěstěpadesátky si v divišovském Jawa Cupu vybojoval třetí místo a páté v Jawa Cupu v Toruni. S Janem Kvěchem ovládli zmiňované závody dvojic v Bielefeldu a Slaném.

  Patnáctiletý Filip Šifalda z Chabařovic je dvojnásobným Mistrem České republiky ve třídě do 125 ccm na klasické dráze. V Pohárech mládeže FIM a FIM Europe v této třídě získal bronzovou medaili v Divišově a skončil těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě v Toruni a Olchingu. Čtvrtým českým zástupcem v závodě bude ještě ani ne čtrnáctiletý Daniel Šilhán z Liberce. Jeho prozatímním největším úspěchem je třetí místo v loňském mistrovstí ČR ve 125 ccm a šestá příčka při Evropském poháru mládeže v Divišově.

  Jako náhradník pro oba semifinálové závody bude připraven čerstvě čtrnáctiletý Milan Dobiáš z Chabařovic. K jeho největším úspěchům patří vicemistrovské tituly České republiky ve třídě do 125 ccm z loňského roku, jak na klasické tak i na krátké dráze. V mezinárodních závodech dosáhl nejlepšího výsledku při Poháru FIM v Toruni 2016, kdy obsadil sedmé místo.
  Mezi největší favority plzeňského závodu budou určitě patřit mladí Dánové, které jako manažer povede legendární Erik Gundersen. Sedmnáctinásobný Mistr světa ,z toho třikrát v letech 1984,1985 a 1988 v jednotlivcích, jehož kariéru ukončil vážný úraz páteře při finále MS družstev v britském Bradfordu v roce 1989.

  Startovní listiny:

  Semifinále 1:

  1. Karol Źupiński, Polsko
  2. Jason Edwards, Velká Británie
  3. Jonas Knudsen, Dánsko
  4. Oscar Holstensson, Švédsko
  5. Markus Maximus Lill, Estonsko
  6. Daniel Šilhán, Česká republika
  7. Mathias Rex, Dánsko
  8. Daniil Zelenskij, Rusko
  9. Philip Hellström – Bängs, Švédsko
  10. Andreas Hviid, Dánsko
  11. Emil Breum, Dánsko
  12. Toni Hyyryläinen, Finsko
  13. Leon Maier, Německo
  14. Petr Chlupáč, Česká republika
  15. Filip Nizgórski, Polsko
  16. Leon Flint, Velká Británie
  17. Milan Dobiáš, ČR (náhradník)

  Semifinále 2:
  1. William Hedengren, Švédsko
  2. Jan Kvěch, Česká republika
  3. Filip Šifalda, Česká republika
  4. Jordan Palin, Velká Británie
  5. Celina Liebmann, Německo
  6. Mads Dalum, Dánsko
  7. Mateusz Adamczewski, Polsko
  8. Tim Wunderer, Německo
  9. Ben Ernst, Německo
  10. Sebastian Blakkit, Dánsko
  11. Henrik Lorentsen, Dánsko
  12. Jeffrey Sijbesma, Nizozemí
  13. Philip Olofsson, Švédsko
  14. Dmitrij Petrakov, Rusko
  15. Denis Zieliński, Polsko
  16. Gert Heinvee, Estonsko
  17. Milan Dobiáš, ČR (náhradník)

  [ssba]


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje

  Super Magazín

  Chceš mít aktuální přehled o publikovaných článcích? Zanech nám svůj e-mail.