6.6 C
Prague
Sobota, 24 září, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Pozor na chyby při zařizování ložnice

  Ložnice je místem, kde nacházíte, odpočíváte, lenošíte, usínáte se a vítáte nové ráno. Pro mnohé je jen přestupní stanicí, ale její atmosféra je pro denní rytmus klíčová. Podívejte se na místnost bedlivým očkem a zvelebte ji tak, abyste se v ní cítili sví.

  Kvalitní matrace vás nespasí

  Ložnice si zaslouží mnohem víc, než jen drahou postel s veškerým příslušenstvím jako jsou pěnové matrace z mnoha vrstev, polohovatelné rošty a designové noční stolky.

  Zaměřte se na rozmístění jednotlivých kousků nábytku a doplňků, na barvy, materiály, kombinaci přirozeného a umělého světla a v neposlední řadě i vůni.


  Tip na kvalitní osvětlení: LED panel.


  Kam s postelí?

  Máte-li dostatek místa a chuť, můžete s postelí manipulovat podle učení feng šuej, ale běžně stačí dodržovat tři jednoduchá pravidla. Brzy pocítíte změny ve kvalitě spánku, míře regenerace, lepší náladě, vyšší odolnosti při stresových situacích, a dokonce silnější projevy sexuální energie.

  • Prostor – to, že by postel měla ke zdi přiléhat jen jednou stěnou (za hlavou) platí pro jednolůžka i dvoulůžka. Předejdete tak paralyzujícím pocitům stísněnosti.
  • Pryč od oken — prostup denního světla do místnosti, ložnici nevyjímaje, je žádoucí, v noci ale může pouliční osvětlení, světelný smog nebo chlad narušovat spánek. Odsuňte postel alespoň metr daleko od oken.
  • Dole versus nahoře – spaní při zemi je sice v kurzu, ale napomáhá zadržování vlhkosti v matrací a tvorbě plísní. Lepší variantou je vyšší postel minimálně 50 centimetrů nad podlahou

  Na detailech záleží

  Chyby při zařizování ložnice se množí téměř geometrickou řadou. Skvělou pomůckou je tvorba plánu. Držte se zpátky v počtu květin, eliminujte doplňky, na které se jen práší a je náročné je udržovat v čistotě, držte se maximálně tří barev a vyvarujte se kontrastů. Ložnice je složitý koncept, ze kterého musí vyřazovat pohoda a klid.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje