6.6 C
Prague
Čtvrtek, 2 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Požár s Holoubkem končí na lavičce Sparty. Kdo je nahradí?

  Tenhle požár se uhasit nepodařilo. Bídná vystoupení pražské Sparty už přinesla první oběti. Tomáš Požár a David Holoubek končí ve funkci trenérů letenského mužstva, které dočasně přebírají asistenti Zdeněk Svoboda s Tomášem Hejkalem. Šestatřicetiletý David Holoubek se nyní vrátí k mládežnickým týmům Sparty na Strahov, a to spolu s asistentem Petrem Havlíčkem.


  Sparta se na jaře nesmírně trápí. Vše začalo již prvním utkáním vyřazovací fáze Evropské ligy na půdě Rostova, odkud si český celek odvezl potupnou porážku a příliš si nespravil chuť ani v domácí odvětě po remíze 1:1. Nedaří se ani v lize. Hubená vítězství 1:0 nad Bohemians a Duklou Praha a dvě venkovní porážky v Jablonci a Mladé Boleslavi rozhodně nejsou hodny cti tradičního klubu.

  Právě včerejší propadák v Mladé Boleslavi byl pomyslnou poslední kapkou a zlomil mladému trenérskému duu vaz. Spartu navíc souží krize nejen výsledková, ale především také herní, byť malou omluvou může být stále početná marodka hráčů.

  Nyní nastává otázka, kdo převezme uvadající mužstvo, které aktuálně na vedoucí Slavii ztrácí již propastných 9 bodů! Pojďme se společně podívat na ty, kteří přicházejí v úvahu.

  Pavel Vrba

  V poslední době velmi skloňované jméno v souvislosti se Spartou, ale také plzeňskou Viktorií. Bývalý reprezentační kouč se již dokonce sešel s majitelem letenských Danielem Křetínským, k dohodě ovšem zatím nedošlo. Podle všeho sám Vrba preferuje angažmá v Rusku.

  Vítězslav Lavička

  Na Letné již v minulosti dvakrát působil. Oblíbenec sparťanských fanoušků má ale v současnosti na povel reprezentační jednadvacítku, se kterou se chystá na Mistrovství Evropy. V českých podmínkách ovšem není vyloučené ani to, že by svaz umožnil Lavičkovi přesun do klubového prostředí a pro tyto účely jej uvolnil.

  Václav Kotal

  64letý trenérský veterán byl s klubovým vedením Sparty v kontaktu již v průběhu podzimu, ale nakonec trenérský štáb nerozšířil. Není tajemstvím, že bývalý kouč Zbrojovky Brno, Hradce Králové či Jablonce je dobrým známým Jaroslava Hřebíka, ředitele úseku mládeže Sparty. Zádrhel? Stejně jako lavička pracuje jako trenér mládeže, kokrétně u sedmnáctky.

  Michal Horňák

  Více než dva roky úspěšně vede sparťanskou juniorku. Jeho posun na lavičku áčka doporučovali sparťanské legendy již v době, kdy se rozhodovalo o nástupci odvolaného kouče Ščasného. Někdejší výtečný obránce ovšem nemá velké zkušenosti, dá se očekávat, že vedení pražského celku bude v současné době preferovat spíše muže, kteří mají bohatší životopis.


  Radoslav Látal

  Nedávno odvolaný kouč Piastu Gliwice, které v loňské sezoně dokázal dotalčit k senzačnímu druhému místu. Platí za progresivního a nadějného trenéra. Pokud ne nyní, v budoucnu se o něj ještě určitě strhne mezi českou smetánkou rvačka.

  Adrián Guľa

  Rovněž o jméně současného kouče Žiliny se v nedávné době hovořilo v souvislosti s nahrazením Zdeňka Ščasného. Guľa platí za přísného šéfa lavičky, který si umí zjednat pořádek. Váže jej ale smlouva se slovenským klubem až do roku 2020.

  Martin Hašek

  V minulosti již na sparťanské lavičce působil. Nyní trénuje Vlašim, neoficiální farmu Sparty. Podle všeho ho s některými členy sparťanského vedení stále pojí přátelství.

  Někdo jiný

  Variant je ještě celá řada. Znovu se mohou nastartoval jednání s Jindřichem Trpišovským. Nelze vyloučit ani setrvání asistentů Hejkala se Svobodou do konce sezony. Anebo usedne na lavičku třeba Jaroslav Hřebík?

  Foto: sparta.cz

  [ssba]


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje